eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › SUSE Linux Enterprise POS

SUSE Linux Enterprise POS

2008-03-03 00:17

Firma Novell poinformowała o udostępnieniu SUSE Linux Enterprise Point of Service, nowej wersji systemu Linux przeznaczonej do zastosowań w systemach informatycznych obsługujących handel detaliczny. SUSE Linux Enterprise Point of Service ma dostosowywać systemy POS (point of service) do indywidualnych potrzeb firmy oraz zapewniać centralne zarządzanie nimi.

Przeczytaj także: Novell SUSE Linux Enterprise 11

Nowy Linux dla sklepów oparty jest na systemie SUSE Linux Enterprise 10. Stanowi środowisko do uruchamiania aplikacji POS oraz oferuje mechanizmy centralnego zarządzania. Oprogramowanie zostało wyposażone w funkcje umożliwiające wykorzystanie go w dużych, wielowarstwowych środowiskach POS. Rozwiązanie Novella pozwala na budowanie przez klientów własnych obrazów oprogramowania, ponadto w pakiecie zawartych jest szereg gotowych obrazów, udostępniających mechanizmy obsługi w zastosowaniach handlowych standardów tworzenia aplikacji, np. JavaPOS.

Wdrażanie i aktualizacja SUSE Linux Enterprise Point of Service odbywa się za pomocą centralnego serwera administracyjnego i lokalnych serwerów oddziałowych. Rozwiązanie pozwala centralnie zarządzać obrazami oprogramowania dla urządzeń POS, dopasowuje obrazy do profili sprzętowych, rozsyła je do serwerów oddziałowych i instaluje odpowiednie obrazy na urządzeniach POS. Dodatkowo oprogramowanie posiada narzędzia do tworzenia obrazów, rozszerzenie listy obsługiwanego sprzętu oraz wzorce konfiguracji i skrypty do zarządzania wielowarstwowymi środowiskami POS.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: