eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Darmowy openSUSE Build Service

Darmowy openSUSE Build Service

2008-01-30 01:37

Firma Novell zaprezentowała nową wersję openSUSE Build Service - narzędzia do tworzenia i kompilowania pakietów oprogramowania dla szeregu dystrybucji systemu Linux. Nowa wersja umożliwia m. in. obsługę pakietów dla systemów CentOS i Red Hat Enterprise Linux.

Przeczytaj także: Linux openSUSE 11.1

openSUSE Build Service jest przeznaczony dla twórców oprogramowania i umożliwia tworzenie pakietów instalacyjnych dla szeregu dystrybucji systemu z tego samego kodu źródłowego. Korzystając z narzędzia do tworzenia obrazów sytemu KIWI, twórcy oprogramowania o otwartym dostępie do kodu źródłowego mogą tworzyć dystrybucje systemu Linux dopasowane do ich potrzeb, testować ich jakość i przygotowywać pakiety do instalacji.

Rozwiązanie openSUSE Build Service, oparte w całości na otwartym kodzie źródłowym, daje twórcom i użytkownikom oprogramowania możliwość doboru i budowania pakietów oprogramowania linuksowego bez względu na wybraną dystrybucję – openSUSE, SUSE Linux Enterprise, Fedora, Debian, Ubuntu, Red Hat, CentOS itd. Dodatkowo nie narzuca ograniczeń ze względu na format czy grupę użytkowników i umożliwia każdemu przygotowanie pakietu oprogramowania dla dowolnej platformy.

Narzędzie openSUSE Build Service stanowi część projektu openSUSE i dostępne jest bezpłatnie na stronie internetowej społeczności openSUSE.org.


Przeczytaj także: Linux openSUSE 10.3 z KDE 4 Linux openSUSE 10.3 z KDE 4

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: