eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Urodzaj na SUSE Linux

Urodzaj na SUSE Linux

2005-11-08 01:07

Region EMEA (Europe, Middle East, Africa) intensywnie korzysta z linuksowych technologii open source. Świadczą o tym dane o skali dystrybucji pakietów komercyjnych i pobrań z linuksowych witryn internetowych oraz statystyki dotyczące liczby szkoleń z zakresu linuksowych technologii na obszarze EMEA.

Przeczytaj także: Polskie forum SUSE Linux

Wśród poszczególnych krajów regionu EMEA prym wiedzie m.in. Polska, gdzie zainteresowanie autoryzowanymi szkoleniami z SUSE LINUX rośnie o ponad 100 procent z roku na rok.

Jak wykazują statystyki z zakończonego właśnie roku finansowego firmy Novell, najwięcej środków na szkolenia i edukację w zakresie technologii linuksowych przeznaczanych jest w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Niemczech oraz Holandii, sporo wydają na ten cel również Szwedzi, Francuzi, Szwajcarzy i Belgowie.

Z kolei pod względem szybkości wzrostu zainteresowania linuksowymi szkoleniami największą dynamikę wykazują: Republika Południowej Afryki (301 proc. wzrostu rocznie), Włochy (159 proc.), Izrael (129) i Polska (101). Czołówce niewiele ustępuje reszta Europy, w której średnie roczne tempo wzrostu zainteresowania tymi szkoleniami kształtuje się na poziomie 70 proc.

Polska znajduje się w ścisłej czołówce pod względem rozwoju sieci ośrodków edukacyjnych prowadzących certyfikowane szkolenia linuksowe oraz przeprowadzających egzaminy praktyczne ze znajomości rozwiązań linuksowych (tzw. Novell Practicum). Usługi te oferuje obecnie sześć takich ośrodków, prowadzonych przez firmy ze ścisłej czołówki branży edukacji informatycznej: Altkom Akademia, Centrum Technik Sieciowych, Computer Service Support, Compendium, ComputerLand i Unizeto. Tą listę wkrótce uzupełni ośrodek szkoleniowy ABC Data CE, który jest obecnie w fazie procesu autoryzacji.

Przeczytaj także: Linux openSUSE 11.1 Linux openSUSE 11.1

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: SUSE Linux, Novell, open source, linux

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: