eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Współpraca Windows i SUSE Linux

Współpraca Windows i SUSE Linux

2006-11-07 01:21

Microsoft i Novell ogłosiły początek szerokiej współpracy biznesowej i technologicznej. Jej celem jest stworzenie dogodnych warunków dla wspólnego działania produktów Microsoft i Novell. Umowa, która obowiązywać będzie co najmniej do 2012 roku, obejmuje także wzajemne udostępnienie odpowiednich praw własności intelektualnej na oprogramowanie dla klientów obu firm.

Przeczytaj także: Wirtualizacja: oferta Microsoft i Novell

Dzięki temu porozumieniu klienci używający obydwu rozwiązań uzyskają możliwość wyboru rozwiązań w ramach współdziałających ze sobą systemów Windows i Linux.

W rezultacie umowy, Microsoft oficjalnie będzie rekomendował SUSE Linux Enterprise dla klientów, którzy zechcą używać rozwiązań mieszanych, opartych zarówno na Linux, jak i na Windows. Klienci Microsoft będą mogli czerpać korzyści z interoperacyjności Windows i Linuxa również dzięki pakietom wsparcia technicznego dla SUSE Linux Enterprise Server, które będą mogli otrzymać poprzez Microsoft.

Firmy stworzą także połączony ośrodek rozwoju, w którym techniczni eksperci firm Microsoft i Novell będą projektować i testować nowe rozwiązania we współpracy z klientami i społecznościami. Ta część umowy dotyczy trzech obszarów:
  • Wirtualizacja. Wirtualizacja jest jednym z trendów w przemyśle informatycznym oraz sposobem na konsolidację i zarządzanie szybko rosnącymi zasobami serwerowymi oraz aplikacjami korzystającymi z rosnących zasobów serwerowych. Microsoft i Novell będą tworzyć uzupełniającą ofertę produktów dla rynku Linux i Windows.
  • Web Serwisy. Usługi służące do zarządzania serwerami, zarówno fizycznymi, jak i wirtualnymi. Microsoft i Novell będą pracować nad ułatwieniem klientom zarządzania usługami w mieszanym środowisku Windows i SUSE Linux Enterprise. Rozwiązania te ułatwią klientom połączenie Microsoft Active Directory z Novell eDirectory.
  • Zgodność formatów dokumentów. Microsoft i Novell skoncentrują się na poprawie wymienialności i interoperacyjności między aplikacjami biurowymi. Dwie firmy będą razem pracować nad współdzieleniem dokumentów tworzonych w OpenOffice i Microsoft Office oraz udostępnieniem narzędzi ułatwiających tłumaczenie i interoperacyjność pomiędzy standardem Open XML i formatem OpenDocument.

oprac. : Aleksander Walczak / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skype 3.0 jest już w sieci

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: