eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Pakiet Nero 9 już dostępny

Pakiet Nero 9 już dostępny

2008-10-03 00:32

Pakiet Nero 9 już dostępny

Nero 9 © fot. mat. prasowe

Na początku października 2008 roku na polskim rynku pojawiła się kolejna generacja rozwiązania do obsługi cyfrowych multimediów - Nero 9. Nowa wersja Nero to rozwiązanie przeznaczone do tworzenia, edycji, zgrywania, kopiowania oraz konwersji i udostępniania muzyki, filmów video i zdjęć.

Przeczytaj także: Pakiet Nero 8 już dostępny

fot. mat. prasowe

Nero 9

Nero 9

Nowy pakiet Nero 9 posiada aplikację Nero StartSmart, który zawiera funkcje odtwarzania, zgrywania, nagrywania, kopiowania, otwierane w zakładkach po jednym kliknięciu myszką. Opcja Autobackup umożliwia automatyczne tworzenia kopii zapasowych, dostępnych bezpośrednio z zakładek Nero StartSmart. Nero StartSmart oferuje również możliwości słuchania muzyki, przeglądania filmów wideo i zdjęć, jak również możliwość tworzenia list odtwarzania oraz zostało zintegrowane z usługą rozpoznawania muzyki Gracenote, dzięki której dane o utworze i wykonawcy są dodawane do plików dźwiękowych.

Nero 9 umożliwia przechwytywanie materiałów video z kamer AVCHD i tworzenie filmów zawierających animacje 3D. Nowa opcja tape-scan pozwala na przeglądanie i wybór scen z materiałów video w formacie DV i HDV, które następnie mogą być importowane bez wpływu na jakość. Pakiet zawiera również multimedialny odtwarzacz Nero ShowTime, który pozwala na obsługę nowych nośników i list odtwarzania, obsługę cyfrowych formatów, posiada tryb odtwarzania losowego i ścieżki audio CD oraz oferuje usługi muzyczne Gracenote, udostępniające dane o utworze i wykonawcy, jak również projekty graficzne albumów.

Nero 9 został wyposażony w narzędzia do edycji video, w tym Ad Potter, który wykrywa i usuwa reklamy z filmów oraz łączy ze sobą części materiałów video. Opcja Music Grabber identyfikuje klipy muzyczne w filmie i automatycznie eksportuje dźwięk do oddzielnej ścieżki, która zostaje zapisana w pliku MP3 i może zostać dodana do listy odtwarzania. Natomiast kreator filmów Movie Wizard oferuje biblioteki szablonów, w tym motywy na specjalne okazje tj. urodziny, wakacje czy śluby, jak również ścieżki dźwiękowe i efekty specjalne.

Nero Live, nowa aplikacja w pakiecie Nero 9, jako samodzielna aplikacja lub jako dodatek do Windows Media Center umożliwia m.in. oglądanie obrazu TV/HDTV na żywo, nagrywanie programów telewizyjnych, jednoczesne oglądanie dwóch kanałów (funkcja Picture-in-Picture), oglądanie programów z przesunięciem w czasie do 60 minut oraz słuchanie radia DVB.

W Nero 9 został zintegrowany szereg narzędzi do ochrony poufnych danych oraz zabezpieczeń przeciwko awariom systemu, naturalnym katastrofom, a także błędom człowieka. Użytkownicy nowego Nero mogą skorzystać z funkcji automatycznego tworzenia kopii zapasowej plików, katalogów, dysków, jak również całego systemu. Kreator przeprowadza użytkownika przez proces planowania kopii i zapisu zawartości – w trybie offline lub online. W pakiecie znajduje się również Nero BackItUp 4, umożliwiający ochronę przed awariami systemu i przypadkową stratą danych. Natomiast za pomocą technologii Nero RescueAgent można odzyskać dane ze zniszczonych lub zarysowanych płyt, dysków twardych, pamięci USB lub flash i innych urządzeń przechowujących dane.

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: programy do nagrywania płyt, Nero, Nero 9

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: