eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Adobe Photoshop i Premiere Elements 7

Adobe Photoshop i Premiere Elements 7

2008-09-02 00:05

Firma Adobe zaprezentowała nowe wersje oprogramowania do obróbki zdjęć cyfrowych i wideo dla amatorów: Adobe Photoshop Elements 7 i Adobe Premiere Elements 7 oraz przedstawiła nowe zasady członkostwa w portalu Photoshop.com. Oba programy będą dostępne w sprzedaży jako osobne produkty lub w postaci jednego pakietu. Ich integracja daje dostęp do opcji obróbki zdjęć i wideo, co umożliwia tworzenie kinematograficznych pokazów slajdów, efektów stop-klatki i kompozycji tematycznych.

Przeczytaj także: Adobe Photoshop Elements 5.0

Photoshop Elements 7 umożliwia porządkowanie, edytowanie, tworzenie i udostępnianie zdjęć przez wykorzystanie funkcji zapożyczonych z profesjonalnego Photoshopa. Premiere Elements 7 z kolei umożliwia tworzenie filmów z wykorzystaniem funkcji montażu oraz edycji. Dodatkowo użytkownicy programów Photoshop Elements 7 i Premiere Elements 7 są objęci subskrypcją rocznego członkostwa w portalu Photoshop.com.

Adobe Photoshop Elements 7 został wyposażony w narzędzie Smart Brush - umożliwia ono wprowadzanie pociągnięciem pędzla efektów w wybranych miejscach, oraz Scene Cleaner, które wykorzystując technologię Photomerge, pozwala usunąć niepożądane obiekty, takie jak przypadkowo sfotografowane osoby czy samochody.

Nowa wersja Adobe Premiere Elements obsługuje format AVCHD i może automatycznie analizować importowane wideoklipy, a za pomocą inteligentnych tagów określać jakość wideo, liczbę twarzy, dźwięki itp. Funkcja InstantMovie pozwala natomiast wstawiać wideoklipy metodą „przeciągnij i upuść” do tworzonych filmów, a opcja Videomerge pozwala za pomocą efektów specjalnych automatycznie umieścić wybraną osobę w dowolnej scenerii.

Członkostwo w portalu Photoshop.com jest oferowane na dwóch poziomach: Basic1 i Plus2. Roczna subskrypcja członkostwa Photoshop.com Plus daje dostęp do seminariów, sezonowych elementów graficznych, szablonów tematycznych itd. Ponadto członkostwo Photoshop.com Plus zawiera 20 GB pamięci masowej oraz funkcję tworzenia kopii zapasowych online, do których można mieć dostęp przez konto osobiste związane z oprogramowaniem. Członkostwo Photoshop.com Basic, które jest bezpłatne, zapewnia 5 GB pamięci masowej oraz dostęp do zdjęć i materiałów wideo online oraz umożliwia udostępnianie zdjęć przez Internet w interaktywnym środowisku.

Członkowie portalu Photoshop.com mogą także przesyłać zdjęcia bezpośrednio z telefonów komórkowych. Dodanie wersji beta programu Photoshop.com Mobile, aplikacji wykorzystującej technologię Adobe Flash, umożliwia użytkownikom telefonów komórkowych wysyłanie i oglądanie zdjęć, do których dostęp można uzyskać za pośrednictwem konta w portalu Photoshop.com. Program Photoshop.com Mobile pracuje w tle, umożliwiając użytkownikom pobieranie zdjęć, wysyłanie wiadomości i korzystanie z innych aplikacji w czasie, gdy obrazy są przesyłane na ich konta Photoshop.com.

Programy Adobe Photoshop Elements 7 i Adobe Premiere Elements 7 do systemu Windows są dostępne w Polsce od połowy listopada 2008 r.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: