eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Adobe Flash Builder 4.5 for PHP

Adobe Flash Builder 4.5 for PHP

2011-04-17 00:05

Firmy Adobe Systems Incorporated i Zend Technologies, the PHP Company, poinformowały o wprowadzeniu na rynek oprogramowania Adobe Flash Builder 4.5 for PHP, nowego, zintegrowanego produktu, który ułatwia programistom używającym języka PHP tworzenie aplikacji RIA przeznaczonych do urządzeń mobilnych, stron internetowych i komputerów stacjonarnych.
Dzięki temu programiści mogą korzystać z zalet zintegrowanego środowiska programowania (IDE), które łączy w sobie możliwości produktów Flash Builder i Zend Studio, co pozwala szybko tworzyć aplikacje Flex i PHP. Wykorzystując ten sam podstawowy kod oparty na wspólnym interfejsie użytkownika mogą oni tworzyć aplikacje mobilne do systemów Android, Blackberry Tablet OS i iOS oraz współużytkować kod z aplikacji internetowych, co skraca czas i zmniejsza koszty opracowywania i serwisowania aplikacji.

Nowe możliwości użytkowników przyspieszają projektowanie i pozwalają na większe zróżnicowanie aplikacji PHP dla przedsiębiorstw

Adobe Flash Builder 4.5 for PHP to oparte na platformie Eclipse narzędzie do szybkiego tworzenia aplikacji mobilnych, internetowych i przeznaczonych na komputery stacjonarne, z wykorzystaniem języków PHP i ActionScript oraz środowiska Flex o otwartym dostępie do kodu źródłowego. Adobe Flash Builder 4.5 for PHP zawiera zintegrowaną kopię Zend Studio 8, co umożliwia programistom efektywne tworzenie kodu i debugowanie w jednym środowisku oraz ułatwia opracowywanie skalowalnych, wydajnych i bezpiecznych aplikacji mobilnych PHP do systemów Android, Blackberry Tablet OS i iOS. Za pomocą tych nowo zintegrowanych narzędzi programiści będą mogli łatwiej różnicować aplikacje PHP oferując użytkownikom bogatsze możliwości.

Nowe funkcje oprogramowania Adobe Flash Builder 4.5 for PHP zintegrowanym z Zend Studio8
  • Wspólny instalator. Bezproblemowa instalacja produktów zintegrowanych w oprogramowaniu Flash Builder 4.5 for PHP umożliwia szybkie uruchomienie procesu projektowania.
  • Kreatory projektów Flex i PHP. Korzystanie z jednego interfejsu użytkownika umożliwia tworzenie projektów Flex i PHP na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne w ramach sprawnego, optymalnego procesu.
  • Kreator projektowania w PHP zorientowany na dane. Umożliwia łączenie się z usługami PHP i generowanie obiektów ActionScript w mniejszej liczbie kroków.
  • Zintegrowane debugowanie. Umożliwia jednoczesne inicjowanie sesji debugowanie Flex i PHP, ustawianie punktów zatrzymania Flex/ActionScript i PHP oraz przyspieszenie debugowania kodu frontonowego i kodu zaplecza w ramach tej samej sesji.

Tworzenie aplikacji mobilnych na urządzenia Android, BlackBerry Playbook i iOS

Wprowadzenie na rynek oprogramowania Creative Suite 5.5 następuje w okresie lawinowego wzrostu sprzedaży urządzeń mobilnych i znacznego zwiększania ich możliwości, co radykalnie zmienia sposób tworzenia i użytkowania treści i aplikacji. Wprowadzenie produktu Adobe Flash Builder 4.5 (dostępnego jako osobny produkt lub w pakiecie Creative Suite 5.5 Web Premium) i platformy Flex 4.5 umożliwiło programistom łatwe opracowywanie i wdrażanie aplikacji mobilnych, które będą mogły być wykorzystywane na ponad 200 milionach urządzeń Android, BlackBerry Playbook i iOS, jakie według prognoz znajdą się na rynku pod koniec 2011 roku.

Wzrost liczby urządzeń z obsługą technologii Flash

Przewiduje się, że do końca tego roku ponad 131 milionów smartfonów będzie miało zainstalowany program Flash Player, który umożliwia wyświetlanie treści na ekranie za pomocą przeglądarki. Flash Player już obecnie jest obsługiwany przez systemy Android, HP webOS i Google TV. Wkrótce będzie także obsługiwany przez BlackBerry Tablet OS, nowe wersje Windows Phone, Samsung SmartTV i inne systemy operacyjne.

Ceny i dostępność

Produkt Adobe Flash Builder 4.5 for PHP będzie dostępny w ciągu 30 dni u autoryzowanych przedstawicieli firm Adobe i Zend, w sklepach internetowych oraz w działach sprzedaży bezpośredniej. Sugerowana cena detaliczna wersji Flash Builder 4.5 for PHP Premium i Flash Builder for PHP Standard wynosi odpowiednio 629 i 319 Euro. Adobe zaoferuje ceny aktualizacji z produktu Flash Builder 3 lub 4. Zend zaoferuje ceny aktualizacji z produktu Zend Studio.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: