eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium

Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium

2011-04-13 11:34

Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium

Adobe Creative Suite 5.5 © fot. mat. prasowe

Firma Adobe poinformowała o nowym oprogramowaniu Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium. Jest to kompleksowe rozwiązanie do tworzenia materiałów wideo i obróbki postprodukcyjnej, które pozwala wyświetlać treści praktycznie na każdym ekranie.

Przeczytaj także: Adobe Creative Suite 5.5 Web Premium

Pakiet Production Premium oferuje poprawę wydajności, usprawnienie przepływu pracy, kreatywne innowacje i nowe, efektywne funkcje edycji dźwięku. Oprogramowanie to jest szeroko wykorzystywane przez stacje nadawcze, producentów filmów i twórców wideo na całym świecie. Najnowsza wersja zawiera uaktualnione składniki Adobe Premiere Pro CS5.5, Adobe After Effects CS5.5, Adobe Flash Professional CS5.5, Adobe Flash Catalyst CS5.5, Adobe Story, Adobe Media Encoder CS5.5 i Adobe Device Central CS5.5. Nowością w Creative Suite 5.5 jest moduł Adobe Audition CS5.5, który po raz pierwszy oferuje środowisko wielościeżkowej edycji dźwięku do filmów wideo działające zarówno na platformie Mac OS, jak i Windows.

Ponadto firma Adobe wprowadza nowy plan elastycznego ustalania cen na zasadzie subskrypcji. Będzie on atrakcyjny dla klientów, którzy chcą mieć zawsze aktualne wersje Creative Suite, mają potrzeby zależne od realizowanych projektów lub chcą wypróbować to oprogramowanie po raz pierwszy. Nowy plan Subscription Editions gwarantuje klientom z aktywną subskrypcją, że będą pracować z najbardziej aktualnymi wersjami oprogramowania, bez konieczności płacenia od razu pełnej ceny. Mogą oni używać wersji Adobe Production Premium 5.5 płacąc 95 Euro miesięcznie.

fot. mat. prasowe

Adobe Creative Suite 5.5

Adobe Creative Suite 5.5


Lepsza produktywność

Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium ma funkcje i rozszerzenia znacznie zwiększające produktywność, które pozwalają twórcom materiału dźwiękowego i wideo radykalnie przyspieszyć przepływ pracy. Jedna z tych innowacji, Adobe Mercury Playback Engine, rozszerza wspomaganie sprzętowe przez procesor graficzny (GPU) na laptopy i dodatkowe karty, co umożliwia użytkownikom szybsze uruchamianie projektów, uzyskiwanie przyspieszenia GPU w większej liczbie funkcji dzięki otrzymywaniu informacji zwrotnych w czasie rzeczywistym oraz bardziej płynną pracę z rozdzielczością 4k i wyższą.

Adobe Premiere Pro CS5.5 oferuje nowe, bardziej precyzyjne narzędzia do przycinania i edycji, które poprawiają płynność procesu edycyjnego, co znacznie zwiększa wydajność. Nowe polecenie Merge Clips, które wykorzystuje podwójny system dźwiękowy, pozwala użytkownikom szybko synchronizować materiał wideo z wysokiej jakości dźwiękiem nagranym na osobnych urządzeniach, na przykład rejestratorach z lokalizacją. Jest to bardzo przydatne w procesach DSLR i RED.

Wykorzystując zintegrowany przepływ pracy i Adobe Audition użytkownicy Adobe Premiere Pro mogą zaoszczędzić wiele czasu wysyłając poszczególne klipy lub sekwencje wideo, w tym referencyjne, bezpośrednio do Adobe Audition w celu edycji i renowacji dźwięku. Adobe umacnia się na pozycji lidera w dziedzinie technologii opartej na obróbce plików wprowadzając w CS5.5 rozszerzoną obsługę kamer RED i innych kamer beztaśmowych, w tym ulepszony dialog RED Source Settings w Premiere Pro i After Effects CS5.5 oraz bezpośrednią obsługę nośników do 5k z kamer RED Epic za pomocą rozszerzeń dostępnych w Adobe Labs. Dzięki możliwości bezpośredniej edycji CS5.5 oszczędza czas użytkowników i eliminuje konieczność transkodowania lub zapisu plików w innym formacie.

Nowa, 64-bitowa wersja modułu Adobe Media

Encoder CS5.5 została opracowana na nowo z wykorzystaniem najlepszych w branży funkcji obsługi wielu ekranów Creative Suite Production Premium, dzięki czemu pozwala szybko przetwarzać sekwencje wideo Adobe Premiere Pro, kompozycje After Effects i projekty Adobe Encore na formaty wieloekranowe z jednoczesnym kodowaniem w tle. Adobe Media Encoder CS5.5 obsługuje także nowe formaty, takie jak AVC-Intra i DPX, oraz foldery śledzone, co umożliwia zakodowanie jednego wideoklipu w wielu miejscach docelowych za pomocą prostej czynności „przeciągnij i upuść”.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: