eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Adobe Flash Builder 4.5 i Flex 4.5

Adobe Flash Builder 4.5 i Flex 4.5

2011-04-15 12:35

Firma Adobe poinformowała o lepszych możliwościach opracowywania aplikacji mobilnych, jakie daje nowa wersja pakietu Adobe Creative Suite 5.5. Innowacje te obejmują obsługę nowych narzędzi i nowego środowiska przez oprogramowanie Flash Builder 4.5 i platformę z otwartym dostępem do kodu źródłowego Flex 4.5, co ułatwia projektowanie, testowanie i wdrażanie aplikacji mobilnych do systemów Android, Blackberry Tablet OS i iOS.

Przeczytaj także: Adobe Creative Suite 5.5 Production Premium

To nowe podejście umożliwia programistom wykorzystywanie jednego łańcucha narzędzi, języka programowania i kodu bazowego do tworzenia efektownych aplikacji do najważniejszych mobilnych systemów operacyjnych, co poprawia wydajność, skraca czas projektowania i obniża koszty.

Flash Builder 4.5 przyspiesza realizację projektów Flex i ActionScript, w tym nowych, dwukierunkowych procesów z wykorzystaniem Adobe Flash Catalyst CS 5.5, które pozwalają projektantom i programistom pracować równolegle nad opracowywaniem aplikacji. Flash Builder 4.5 oferuje także nowe funkcje, które umożliwiają szybsze i efektywniejsze tworzenie kodu, a także rozszerzenia zwiększające wydajność. Dodanie rozwiązania Flash Builder 4.5 Premium do produktu Adobe Creative Suite 5.5 Web Premium stanowi istotne ulepszenie tego wielokrotnie nagradzanego oprogramowania do projektowania stron internetowych.

Jeden wspólny kod bazowy, szybsze wprowadzanie produktów na rynek

Uaktualnienia środowiska Flex umożliwiają programistom wielokrotne wykorzystywanie kodu w aplikacjach przeznaczonych na różne platformy, takie jak Internet, komputery stacjonarne oraz urządzenia Android, Blackberry Tablet OS i iOS. Przenoszenie aplikacji na inne platformy jest często równie proste jak rekompilacja. Nowe składniki rozszerzają asortyment skórek Spark i architekturę Flex 4, a rozszerzenia w programie Flash Builder 4.5 przyspieszają tworzenie kodu do projektów Flex i ActionScript dzięki opartym na najlepszych wzorcach szablonom kodu oraz funkcjom finalizowania i generowania kodu.

Nowe funkcje w produktach Flash Builder 4.5 i Flex 4.5 są zorientowane na tworzenie aplikacji przeznaczonych do autonomicznego instalowania z wykorzystaniem środowiska Adobe AIR 2.6 do urządzeń mobilnych. Oprócz takich rynków, jak Google Marketplace, Blackberry AppWorld i iTunes AppStore firmy Apple, aplikacje mobilne mogą być obecnie rozprowadzane przez największy sklep internetowy Amazon Appstore for Android, co daje firmom dodatkowe możliwości osiągania przychodów. Dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak rozszerzenia kodu rodzimego, które mają być wkrótce wprowadzone, AIR jest najefektywniejszym sposobem wdrażania aplikacji działających na różnych ekranach i platformach, w tym Android, Blackberry Tablet OS, iOS i systemach operacyjnych komputerów stacjonarnych.

Lepsza współpraca projektantów i programistów przyspiesza tworzenie aplikacji

Nowa wersja produktu Flash Catalyst CS5.5 umożliwia dwukierunkowy przepływ pracy z programem Flash Builder 4.5, co pozwala projektantom i programistom pracować równolegle. Projektanci mogą otwierać, zmieniać i zapisywać projekty Flex utworzone lub wcześniej edytowane w programie Flash Builder, co przyspiesza tworzenie aplikacji. Ponadto projektanci mogą szybko tworzyć prototypowe interfejsy użytkownika do serwisów internetowych i aplikacji opartych na technologii Flex, prowadzając nowe elementy oraz bardziej precyzyjne i wyraziste przejścia i efekty lub sprawnie projektować własne, niestandardowe składniki. Oprogramowanie Flash Catalyst CS5 jest także dostępne w edycjach Design Premium, Web Premium, Production Premium i Master Collection pakietu Creative Suite 5.5.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: