eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Adobe Creative Suite 5.5 Web Premium

Adobe Creative Suite 5.5 Web Premium

2011-04-12 11:12

Adobe Creative Suite 5.5 Web Premium

Adobe Creative Suite 5.5 © fot. mat. prasowe

Firma Adobe Systems Incorporated przedstawiła pakiet Adobe Creative Suite 5.5 Web Premium, nową wersję oprogramowania do projektowania i programowania stron internetowych. Nowością w tym pakiecie są uaktualnione wersje produktów Adobe Dreamweaver, Adobe Flash Professional, Adobe Flash Catalyst, Adobe Flash Builder, całkowicie nowe środowisko Flex do urządzeń mobilnych oraz Adobe Device Central i Adobe Acrobat X Pro.
Najważniejsze innowacje to ulepszona obsługa HTML5 w produkcie Dreamweaver, nowe możliwości tworzenia aplikacji na tablety i smartfony w produktach Flash Professional CS5.5 i Flash Builder Premium 4.5 oraz rozbudowane funkcje testowania na różnych przeglądarkach, emulacja urządzeń mobilnych i debugowanie na urządzeniach. Nowe funkcje CS5.5 umożliwiają wyświetlanie atrakcyjnych treści i uruchamianie aplikacji RIA na najnowszych urządzeniach mobilnych Android, BlackBerry Playbook i iOS.

Ponadto firma Adobe wprowadza nowy plan elastycznego ustalania przystępnych cen na zasadzie subskrypcji. Będzie on atrakcyjny dla klientów, którzy chcą mieć zawsze aktualne wersje Creative Suite, mają potrzeby zależne od realizowanych projektów lub chcą wypróbować to oprogramowanie po raz pierwszy. Nowy plan Subscription Editions gwarantuje klientom z aktywną subskrypcją, że zawsze będą pracować z najbardziej aktualnymi wersjami oprogramowania, bez konieczności płacenia od razu pełnej ceny. Mogą oni używać wersji Adobe Web Premium 5.5 płacąc 89 Euro miesięcznie.

Ulepszenia w narzędziach HTML5 i Flash

Web Premium CS5.5 ma ulepszone narzędzia do tworzenia treści HTML5, co świadczy o stałym dążeniu firmy Adobe do oferowania projektantom i programistom najlepszych rozwiązań umożliwiających opracowywanie atrakcyjnych materiałów przeznaczonych do łatwego wyświetlania w przeglądarce na dowolnym ekranie. Rozszerzona obsługa HTML5 w produkcie Dreamweaver CS5.5 obejmuje integrację mobilnego środowiska jQuery, co ułatwia tworzenie treści na przeglądarkę, oraz środowiska PhoneGap, co umożliwia opracowywanie rodzimych aplikacji mobilnych. Dreamweaver ma także udoskonalony panel podglądu wieloekranowego, który obsługuje teraz najnowsze zapytania medialne, uaktualnienia modułu WebKit i atrybuty CSS3, co umożliwia równoczesny podgląd, jak dany projekt wygląda na ekranach różnych urządzeń.

fot. mat. prasowe

Adobe Creative Suite 5.5

Adobe Creative Suite 5.5


Jedną z nowości w produkcie Flash Professional CS5.5 jest funkcja skalowania treści, która pozwala łatwo dostosowywać je do różnych wielkości ekranu. Daje to dużą oszczędność czasu. Flash Professional CS5.5 ma także nową funkcję współużytkowania zasobów, która upraszcza tworzenie publikacji, a także ponad 20 nowych modułów kodu do tworzenia aplikacji mobilnych i aplikacji Adobe AIR. Moduły te służą do obsługi różnych funkcji, takich jak akcelerometr, wielodotyk, gesty oraz zapisywanie i ładowanie danych.

 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: