eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Panattoni Park Kraków West I ukończony

Panattoni Park Kraków West I ukończony

2023-09-14 00:20

Panattoni Park Kraków West I ukończony

Panattoni Park Kraków West I © fot. mat. prasowe

Panattoni Park Kraków West I to kolejny ukończony i w pełni wynajęty projekt dewelopera o powierzchni 18 000 m kw. w Skawinie za Górą. Ponad 4300 m kw. zajęła firma biotechnologiczna SyVento BioTech, która prowadzić będzie zaawansowane prace rozwojowe i produkcję biotechnologiczną w standardzie cGMP.

Przeczytaj także: Rusza budowa Panattoni Park Poznań East II

Panattoni kończąc kolejny park w regionie Krakowa i w pełni go komercjalizując potwierdza niesłabnący popyt na powierzchnię w Małopolsce. Deweloper w lipcu br. przekroczył ćwierć miliona m kw. dostarczonych w regionie. Realizacja Panattoni Park Kraków West I w Skawinie za Górą pokazuje potencjał regionu dla wielu branż. Z powierzchni obiektu korzystają przedstawiciele branży handlowej, logistycznej, elektronicznej czy jeden z największych dostawców przemysłowych silników elektrycznych dla producentów pomp, kompresorów i wiatraków.

Ponad 4300 m kw. zajęła firma biotechnologiczna SyVento BioTech, która oferuje zaawansowane technologicznie, innowacyjne nanonośniki liposomalne, ze szczególnym uwzględnieniem formulacji LNP dla rozwoju i wytwarzania farmaceutyków, w tym leków w oparciu o kwasy nukleinowe np. RNA. Kompleksowa oferta SyVento BioTech daje możliwość realizacji projektów związanych zarówno z opracowaniem i rozwojem formulacji liposomalnych dla wielu substancji farmaceutycznych, w tym syntezę RNA oraz produkcję końcową gotowych terapeutyków do podania ludziom, wraz z usługami serwisowymi na wszystkich poziomach rozwoju produktu w standardach cGMP. W ramach parku Panattoni SyVento BioTech będzie prowadzić rozwój i produkcję biotechnologiczną dostarczając swoje usługi w skali globalnej. Ponadto deweloper dostarczył ok. 500 m kw. powierzchni biurowej o bardzo wysokim standardzie, która doskonale spełnia funkcję reprezentacyjną SyVento BioTech.

fot. mat. prasowe

Panattoni Park Kraków West I

Panattoni ukończył powierzchnię w ramach Panattoni Park Kraków West I szytą na miarę biotechnologicznej firmy SyVento BioTec.


W komercjalizacji Panattoni Park Kraków West I pomogła dogodna lokalizacja, świadcząca o jego międzynarodowym potencjale. Obiekt pozwala na dotarcie w ok. 80 minut do granicy polsko-słowackiej oraz w niecałe 2 godziny do granicy polsko-czeskiej. Ponadto bliskość węzła autostrady A4 – która przebiega niecałe 10 minut od inwestycji – zapewnia dobre połączenia do granicy południowo-zachodniej z Niemcami (m.in. przez Katowice, Opole i Wrocław) oraz południowo-wschodniej z Ukrainą (m.in. przez Rzeszów). Inwestycja wyposażona została ponadto w szereg zrównoważonych rozwiązań i przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

Powierzchnia oddana dla SyVento BioTech jest kolejną przestrzenią w regionie Krakowa przeznaczoną pod procesy produkcyjne. Tylko w tym roku Panattoni dostarczyło w regionie m.in. ponad 20 000 m kw. dla Trivium Packaging – globalnego producenta opakowań metalowych, a w ostatnich tygodniach ukończyło realizację obiektu BTS w Skawinie – 9400 m kw. zajął wiodący producent elementów do szyb zespolonych.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: