eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Panattoni rusza z budową City Logistics Kraków III

Panattoni rusza z budową City Logistics Kraków III

2023-12-07 13:26

Panattoni rusza z budową City Logistics Kraków III

Panattoni rusza z budową City Logistics Kraków III © fot. mat. prasowe

Panattoni ruszył z budową City Logistics Kraków III. Inwestycja ma mieć powierzchnię 25 000 m kw. i zostanie ukończone w sierpniu 2024 roku. 4500 m kw. wynajmie firma Walraven – międzynarodowy producent systemów mocowania instalacji.

Przeczytaj także: Rusza budowa Panattoni Park Łódź West II

Panattoni na koniec III kw. br. ukończyło w granicach Krakowa ok. 50 000 m kw. powierzchni, a 10 000 m kw. pozostawało w budowie. Kolejne 25 000 m kw. powstanie w ramach City Logistics Kraków III.
Po zrealizowaniu tej inwestycji zasoby miejskie stanowić będą blisko ¼ całego naszego małopolskiego wolumenu. To potwierdza jak ważnym ośrodkiem dla całego regionu jest Kraków. Miasto dzięki drugiej co do wielkości populacji w kraju, położeniu tranzytowemu wschód-zachód czy dostępowi do absolwentów takich uczelni jak AGH, UJ i Politechnika kwitnie i przyciąga międzynarodowy biznes. Naszym zadaniem jest stworzenie bazy nowoczesnej powierzchni przemysłowej, która dodatkowo stymuluje ten rozwój – komentuje FIlip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Potwierdzeniem zainteresowania biznesu działalnością w Krakowie jest podpisana umowa najmu Panattoni z firmą Walraven. Walraven jest producentem i dostawcą systemów mocowania instalacji stosowanych w branży konstrukcyjnej, sanitarnej, wentylacyjnej oraz przeciwpożarowej. Jest to międzynarodowe przedsiębiorstwo, które również wspiera projektantów i instalatorów na każdym etapie budowy, zarówno podczas tworzenia projektu jak i w czasie prac montażowych na budowie. Aktualnie posiada 9 zakładów produkcyjnych oraz lokalne spółki sprzedażowe na trzech kontynentach. City Logistics Kraków III udostępni polskiej spółce Walraven blisko 4500 m kw. Przestrzeń ta, ze zwiększoną powierzchnią magazynową, stanie się nową centralą firmy w Polsce i umożliwi szerszą obsługę rynku krajowego, a także dalszą ekspansję firmy w Europie. Nowa siedziba firmy Walraven będzie składać się z części magazynowej oraz dwukondygnacyjnego biura.

fot. mat. prasowe

Panattoni rusza z budową City Logistics Kraków III

City Logistics Kraków III zajmie 25 000 m kw.


City Logistics Kraków III powstanie przy pętli autobusowo-tramwajowej Pleszów, dzięki czemu zapewni pracownikom dobre połączenie z centrum miasta. Ponadto atutem lokalizacji będzie bliskość drogi S7, łączącej park m.in. z Warszawą i Gdańskiem. Nowy projekt rysuje atrakcyjną perspektywę zarówno przed większymi, międzynarodowymi przedsiębiorstwami, jak i mniejszymi, lokalnymi, które potrzebują dopasowanej powierzchni. Panattoni umożliwi wynajęcie już niewielkich modułów – od 1200 m kw. – o atrakcyjnej, niestandardowej, głębokości, wynoszącej zaledwie 52 metry. Nowoczesna powierzchnia sprawdzi się zarówno w procesach magazynowych, logistycznych, e-commerce, jak i lekkiej produkcji.

Nowy park przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Panattoni zaimplementuje m.in. systemy inteligentnego zarządzania energią, wodooszczędną armaturę sanitarną czy czujniki zmierzchu dla oświetlenia zewnętrznego. Firma wzmocni również dach pod instalację fotowoltaiczną. Na terenie parku deweloper dokona nasadzeń drzew i krzewów wzbogacających ekosystem oraz łąk kwietnych niewymagających koszenia. Pracujący w obiekcie skorzystają ze stref relaksu, infrastruktury dla rowerzystów czy stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: