eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Powstanie Panattoni Park Bieruń

Powstanie Panattoni Park Bieruń

2023-08-18 08:24

Powstanie Panattoni Park Bieruń

Panattoni Park Bieruń © fot. mat. prasowe

Panattoni nabyło 4,2 ha gruntu i ruszy z realizacją Panattoni Park Bieruń. Inwestycja o powierzchni ponad 18 000 m kw. powstanie w pobliżu fabryki Stellantis. Jest dedykowana dla poddostawców branży automotive, ale sprawdzi się również w obsłudze e-commerce, logistyki czy przemysłu.

Przeczytaj także: Rusza budowa Panattoni Park Poznań East II

Panattoni jest już gotowe do rozpoczęcia realizacji kolejnego obiektu w Bieruniu. Dotychczas deweloper dostarczył tu dwa parki o łącznej powierzchni 97 000 m kw., które zostały w całości wynajęte, potwierdzając atrakcyjność lokalizacji. Ponadto z obiektu BTS zajmującego ponad 60 000 m kw. korzysta międzynarodowa sieć dyskontów Action, a Panattoni kończy także prace w ramach realizacji fabryki dla Grupy Hager - wiodącego producenta produktów elektrycznych dla branży przemysłu i nieruchomości.

Teraz firma zrealizuje Panattoni Park Bieruń I o powierzchni 18 000 m kw. Atutem parku będzie odległość zaledwie 2 km do fabryki samochodów firmy Stellantins. To stwarza dogodne warunki dla poddostawców do prowadzenia magazynu buforowego komponentów dostarczanych do fabryki.
Województwo śląskie od lat umacnia pozycję polskiego zagłębia automotive, przyciągając europejskich i światowych gigantów. W okolicy Bierunia ponad 23 000 m kw. wynajął już czołowy dostawca komponentów dla branży motoryzacyjnej w regionie EMEA, dla którego również kluczowa była bliskość zakładów Stellantis. To potwierdza, jak ogromny potencjał dla regionu stwarza fabryka, a Panattoni Park Bieruń I pozwoli jeszcze skuteczniej go wykorzystywać – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

fot. mat. prasowe

Panattoni Park Bieruń

Panattoni nabyło ponad 4 hektary gruntu i zrealizuje Panattoni Park Bieruń zaledwie 2 km od fabryki samochodów koncernu Stellantis.


Sąsiedztwo zakładów Stellantis to jednak nie jedyny atut lokalizacyjny parku. Obiekt będzie korzystać również z bliskości autostrad A4 i drogi S1, a także dogodnego połączenia z autostradą A1. To daje możliwość obsługi zarówno rynku krajowego, jak i działalności międzynarodowej – doskonale skomunikowana lokalizacja może napędzić rozwój dziesiątek branż.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: