eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Rusza budowa Panattoni Park Lublin IV

Rusza budowa Panattoni Park Lublin IV

2023-03-29 12:25

Rusza budowa Panattoni Park Lublin IV

Rusza budowa Panattoni Park Lublin IV © fot. mat. prasowe

Panattoni zakupił ponad 10 ha w ramach Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku i rusza z budową Panattoni Park Lublin IV. W ramach inwestycji powstaną dwa budynki o powierzchni 53 900. Kompleks, który ma już trzech najemców, zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Przeczytaj także: Panattoni Park Łódź South II w budowie

Panattoni rusza z budową parku przemysłowego, który sprawdzi się w obsłudze pełnej gamy procesów – magazynowych, logistycznych, produkcyjnych czy e-commerce. Panattoni Park Lublin IV zajmie 53 900 m kw. w ramach 2 budynków i zostanie ukończony jeszcze w tym roku. Do momentu startu budowy powierzchnię wynajęły 3 firmy, w tym zaawansowane technologicznie przedsiębiorstwo produkcyjne, a Panattoni przygotuje wynajętą przestrzeń do skomplikowanych procesów wytwórczych firmy. Deweloper zaimplementuje również szereg zrównoważonych rozwiązań, m.in. przystosowując dach obiektu pod montaż paneli fotowoltaicznych.
Województwo lubelskie rozwija się dynamicznie, stając się motorem napędowym całej Polski Wschodniej. Probiznesowa postawa władz lokalnych, rozwój takich lokalizacji jak Świdnicka Strefa Aktywności Gospodarczej, dostęp do wykwalifikowanej kadry – blisko 64 000 absolwentów uczelni wyższych rocznie - i wreszcie rosnący wolumen nowoczesnej powierzchni przemysłowej, przyciągają biznes o zróżnicowanym profilu. Nie bez znaczenia jest również pozostająca w realizacji międzynarodowa trasa Via Carpatia, która przecinając region, połączy docelowo litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami, tworząc kluczowy szlak transportowy dla wschodniej części Unii Europejskiej. W świetle tego potencjału dodatkowe 54 000 m kw. powierzchni przemysłowej, które dostarczymy w ramach Panattoni Park Lublin IV, to doskonała wiadomość dla regionu – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director w Panattoni.

fot. mat. prasowe

Rusza budowa Panattoni Park Lublin IV

Inwestycja zajmie 53 900 w ramach dwóch budynków i zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.


Panattoni Park Lublin IV powstanie na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Świdniku, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Lublin, zapewniając dobre połączenie zarówno ze stolicą regionu, jak i centrum Świdnika. Kompleks dwóch budynków znajdzie się tuż przy węźle Lublin-Zadębie, będącym punktem styku dróg S12 – docelowo łączącym Polskę Centralną ze wschodnią granicą – i S17, biegnącą z Warszawy do Lublina, a w przyszłości do południowo-wschodniej granicy. Inwestycja zapewni także doskonały dostęp do drogi S19, będącej częścią Via Carpatia.

Pod koniec 2022 roku Panattoni ukończyło gigantyczny projekt w województwie lubelskim. Panattoni Park Lublin II w Niemcach zajął ok. 84 000 m kw. W ramach inwestycji m.in. od 2019 r. swoje procesy produkcyjne oraz dział R&D prowadziła firma Varroc Lighting Systems – producent innowacyjnych systemów oświetlenia zewnętrznego oraz elektroniki sterującej – wykupiona w 2022 roku przez Plastic Omnium. Na początku br. operacje w parku rozpoczęła natomiast Stella Pack, jeden z największych w Europie dystrybutorów nie chemicznych środków czystości i produktów higienicznych.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: