eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Rusza budowa CTPark Gdańsk Port

Rusza budowa CTPark Gdańsk Port

2023-03-28 12:52

Rusza budowa CTPark Gdańsk Port

Rusza budowa CTPark Gdańsk Port © fot. mat. prasowe

CTP wchodzi na pomorski rynek magazynowy i rusza z budową CTPark Gdańsk Port. W ramach inwestycji powstaną dwa obiekty o powierzchniach najmu blisko 81 400 mkw. i 37 500 mkw. Pierwsza faza projektu ma zostać oddana do użytkowania pierwszej fazy projektu zaplanowano na czwarty kwartał tego roku.

Przeczytaj także: CTPark Warsaw South z pozwoleniem na użytkowanie

Działka, na której CTP rozpoczyna budowę nowego parku przemysłowo-logistycznego znajduje się na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego oraz nieopodal jedynego terminalu głębokowodnego w rejonie Morza Bałtyckiego – Baltic Hub (DCT), do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Usytuowanie kompleksu jest kluczowe także z uwagi na bezpośrednie połączenie pomiędzy Portem Gdańsk a stacją kolejową Gdańsk Port Północny o rozbudowanym układzie torowym. Wysoka dostępność linii komunikacyjnych to szczególnie ważny aspekt dla firm prowadzących działalność transgraniczną z krajami skandynawskimi oraz bałtyckimi.

Prace związane z realizacją inwestycji rozpoczną się w tym kwartale. To pierwszy w Polsce projekt firmy bez udziału lokalnego generalnego wykonawcy – za budowę kompleksu będzie odpowiadać Grupa CTP.

fot. mat. prasowe

Rusza budowa CTPark Gdańsk Port

W ramach CTPark Gdańsk Port wybudowane zostaną dwa obiekty o powierzchniach najmu blisko 81 400 mkw. i 37 500 mkw.


Ten model operacyjny sprawdził się już na naszych rozwiniętych rynkach. Pozwala wykorzystać przewagi wynikające ze skali działania Grupy CTP i przełożyć je na korzyści – zachować większą kontrolę nad jakością oraz postępem wykonanych prac. Ponadto pakietowanie robót budowlanych bezpośrednio do ich wykonawców wpływa na elastyczność całego procesu i docelowo prowadzi do obniżenia kosztów budowy, tłumaczy Piotr Flugel, Country Construction Director i COO w CTP Polska.

Kompleks o wysokości 12 metrów w świetle zostanie wyposażony w przyjazne dla środowiska rozwiązania pozwalające zachować najemcom efektywność energetyczną i kosztową. Dachy obu budynków inwestycji będą przystosowane do instalacji fotowoltaicznej i pozwolą na wybudowanie łącznie 11,6 MWp, co wygeneruje duże ilości energii możliwej do wykorzystania na rzecz ochrony przyrody i firm prowadzących tu swoje operacje logistyczno-przemysłowe. Moc ta odpowiada zaspokojeniu potrzeb na energię dla ponad 2.000 domów mieszkalnych i pozwala zredukować ilość wytworzonego CO2 o niemal 6.000.000 kg/rok. Z kolei komfort pracy zostanie podniesiony między innymi poprzez doświetlenie światłem dziennym stref dokowych (8 proc.) i produkcyjnych (12,5 proc.). ​

Jakość i skalę zastosowanych technologii prośrodowiskowych potwierdzi certyfikacja w systemie BREEAM, na poziomie minimum Excellent.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: