eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Panattoni rozpoczął budowę City Logistics Łodź VI

Panattoni rozpoczął budowę City Logistics Łodź VI

2023-03-27 13:30

Panattoni rozpoczął budowę City Logistics Łodź VI

City Logistics Łodź VI © fot. mat. prasowe

Panattoni rozpoczął budowę City Logistics Łodź VI. Nowa inwestycja dewelopera o powierzchni 25 000 m kw. powstanie przy ul. Dostawczej w Łodzi. Będzie to inwestycja typu brownfield, która powstanie na terenie po rozlewni gazu.

Przeczytaj także: Panattoni Park Łódź South II w budowie

Obiekty z segmentu City Logistics łączą doskonałą miejską lokalizację z pełną elastycznością. Niewielkie moduły pozwalają na prowadzenie nawet mniejszych działalności, a nowoczesna powierzchnia pozwala na prowadzenie różnorodnych procesów, od magazynowania, przez lekką produkcję, logistykę, e-commerce, nawet po działalność serwisową. City Logistics Łódź VI będzie kolejną ważną dla miasta platformą biznesową, przyciągającą przedstawicieli różnych branż, którzy zyskają bazę zarówno do obsługi miasta, regionu, a nawet całego kraju, dzięki centralnemu położeniu Łodzi – mówi Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

Przy ul. Dostawczej w ramach jednego budynku powstanie 25 000 m kw. powierzchni przemysłowej. Atrakcyjność lokalizacji potwierdza pełna komercjalizacja dwóch projektów Panattoni sąsiadujących z City Logistics Łódź VI. Położenie w granicach miasta zapewnia bardzo dobry dostęp do infrastruktury miejskiej, w tym transportu publicznego, co znacznie ułatwi pracownikom sprawny dojazd do obiektu.

fot. mat. prasowe

City Logistics Łodź VI

Będzie to inwestycja typu brownfield, która powstanie na terenie po rozlewni gazu.


City Logistics Łódź VI uzyska certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, a deweloper m.in. przygotuje dach pod instalację paneli fotowoltaicznych.

W ramach strategii „Go Earthwise with Panattoni” deweloper coraz mocniej rozbudowuje portfolio inwestycji typu brownfield, które w 2022 r. stanowiły aż 1/3 wszystkich realizacji firmy. Odzyskując zdegradowane tereny poprzemysłowe firma wciela w życie założenia gospodarki obiegu zamkniętego. Ze względu na niższą dostępność nowych gruntów w granicach miast, to właśnie segment City Logistics staje się motorem napędowym brownfieldu, czego przykładem jest najnowsza łódzka realizacja. Inwestycja powstaje na terenie po zlikwidowanej rozlewni gazu, co pozwoli ponownie wykorzystać tereny dla rozwoju miasta.

Z inwestycji City Logistics dostarczonych przez Panattoni w całej Polsce korzystają przedstawiciele dziesiątek branż. Dzięki dobremu dostępowi do odbiorcy w mieście, na tego typu obiekty bardzo często stawia rosnący e-commerce, czy e-grocery, które chcą dotrzeć do klienta nawet w dniu zamówienia. Ponadto z powierzchni korzystają start-upy, małe i średnie przedsiębiorstwa handlowe oraz handlowo-produkcyjne. W ostatnich latach na City Logistics od Panattoni stawiali tacy klienci jak FM Logistics, DSV, Rhenus Logistics, Frisco, Barbora, Żabka, Raven, Well Pack, InPost czy OneDayMore.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: