eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Rusza budowa Panattoni Park Poznań East II

Rusza budowa Panattoni Park Poznań East II

2023-04-11 12:37

Rusza budowa Panattoni Park Poznań East II

Panattoni Park Poznań East II © fot. mat. prasowe

Panattoni rozpoczął budowę nowego parku - Panattoni Park Poznań East II. Nowa inwestycja powstanie niedaleko autostrady A2, a jej powierzchnia wyniesie 37 000 m kw. Pierwszym najemcą będzie operator logistyczny Geodis, który zajmie 8500 m kw.

Przeczytaj także: Rusza budowa Panattoni Park Lublin IV

Panattoni Park Poznań East II to jedna hala magazynowa o łącznej powierzchni 37 000 m kw. Obiekt będzie realizowany zgodnie z bardzo wysokim poziomem certyfikacji środowiskowej: BREEAM Excellent. Ok. 8500 m kw. zajmie Geodis – światowy lider w zakresie transportu i logistyki. Firma przejęła niedawno operatora logistycznego – PEKAES – dla którego Panattoni ukończyło wcześniej 11 realizacji w całym kraju. Przedsiębiorstwo od lat jest silnie związane z rejonem Wielkopolski, a jego lokalny oddział znajduje się w Gądkach, gdzie powstaje park. Geodis rozpocznie operacje w obiekcie w październiku 2023 roku.

fot. mat. prasowe

Panattoni Park Poznań East II

Panattoni Park Poznań East II powstanie w okolicy autostrady A2, a jego powierzchnia wyniesie 37 000 m kw.


Lokalizacja Panattoni Park Poznań East II zapewnia łatwą komunikację z najważniejszymi rejonami w Polsce. Ponadto jest doskonałym punktem dla dystrybucji w kierunku Europy zachodniej i Skandynawii. Obiekt położony jest w pobliżu autostrady A2, która łączy kluczowe ośrodki w Europie Środkowej i Wschodniej – Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin. Ponadto niedaleko inwestycji autostrada przecina się z drogą ekspresową S11 (węzeł „Poznań Krzesiny”), która pozwoli dotrzeć ze Śląska na Pomorze oraz S5 (węzeł „Poznań Wschód”) – łączącej stolicę Wielkopolski z Wrocławiem na południu i Bydgoszczą na północy.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: