eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Smartfon Samsung Galaxy S22 Ultra

Smartfon Samsung Galaxy S22 Ultra

2022-02-10 09:52

Smartfon Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Samsung zaprezentował smartfon Galaxy S22 Ultra z profesjonalnym aparatem z funkcjami rejestrowania zdjęć i wideo nocą oraz z wbudowanym rysikiem S Pen.

Przeczytaj także: Smartfony Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72

Smartfony Galaxy S22 Ultra zostały wyposażone w najnowszy procesor 4 nm, który odpowiada za zaawansowane przetwarzanie AI i uczenie maszynowe. Galaxy S22 Ultra obsługuje ponadto łączność Wi-Fi 6E, niemal dwukrotnie przekraczającą prędkość Wi-Fi 6. Oznacza to, że użytkownik może cieszyć się niedoścignionym działaniem wszystkich najczęściej używanych aplikacji – zarówno podczas grania, streamowania, czy pracy. Bateria w Galaxy S22 Ultra po każdym ładowaniu gwarantuje ponad 24 h działania. Galaxy S22 Ultra obsługuje też superszybkie ładowanie 45 W, dzięki któremu po zaledwie 10-minutowym doładowaniu można nagrać ponad 50 minut materiału wideo.

Nowy smartfon ma 6,8-calowy adaptacyjny wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X oraz jasność 1750 nitów. Dodatkowo technologia Vision Booster sprawia, że ekran Galaxy S22 Ultra dostosowuje jasność do warunków oświetleniowych, co przekłada się na optymalne wrażenia z oglądania nawet w ostrym świetle słonecznym.

Rysik S Pen zaprojektowany przez Samsung za sprawą zredukowanej o 70% latencji umożliwia on jeszcze bardziej naturalne pisanie i rysowanie na ekranie S22 Ultra. Zapewnia też nowe sposoby interakcji z aplikacjami.

Dzięki rysikowi S Pen, Galaxy S22 Ultra to więcej niż smartfon. Oferując rozwiązania znane z serii Note, otwiera nowe możliwości w zakresie kreatywności i produktywności, zapewniając całkiem nowe mobilne wrażenia.

fot. mat. prasowe

Smartfony Samsung Galaxy S22 Ultra

Zintegrowany aparat i elegancka metalowa obudowa Galaxy S22 Ultra, tworząca efekt lustra, nadają mu wyjątkowy design klasy premium.


Idealnie zintegrowany aparat i elegancka metalowa obudowa Galaxy S22 Ultra, tworząca efekt lustra, nadają mu wyjątkowy design klasy premium. Całość uzupełnia szklane wykończenie oraz ikoniczne, wyraziste krawędzie znane z serii Galaxy Note. Galaxy S22 Ultra dostępny jest w czterech inspirowanych naturą kolorach: czarnym, białym, zielonym oraz oferowanym po raz pierwszy burgundowym.

Galaxy S22 Ultra pozwala w każdych warunkach oświetleniowych rejestrować obrazy i treści, które od razu można udostępniać. Zaawansowane funkcje fotografii nocnej, dostępne we wszystkich urządzeniach z serii Galaxy S22, umożliwiają nagrywanie wyrazistych materiałów wideo bez refleksów, zarówno przy użyciu aparatu przedniego, jak i tylnego o każdej porze. Smartfon Galaxy S22 Ultra wyposażono w największą matrycę opracowaną dotychczas przez firmę, która dzięki technologii nona binning tworzy piksel o wielkości 2,4 um. Pozwala to matrycy przechwycić więcej światła i danych, optymalizując doświetlenie i szczegółowość zdjęć i nagrywanych filmów. Co więcej, zaawansowany obiektyw zastosowany w Galaxy S22 Ultra pozwala rejestrować w nocy płynniejsze i bardziej wyraziste wideo bez refleksów. Zaś funkcja Auto Framing (automatyczne ramki) sprawia, że aparat idealnie rejestruje zarówno jedną osobę, jak i grupę do dziesięciu osób.

Aparat w Galaxy S22 Ultra umożliwia rejestrowanie zdjęć i wideo niezależnie od warunków oświetlenia. Do dyspozycji mamy zoom, który pozwala aż 100-krotnie zbliżyć się do centrum akcji. Galaxy S22 Ultra oferuje również wiele nowych funkcji wspieranych przez AI, takich jak tryb portretowy, dzięki którym każde zdjęcie prezentuje się profesjonalnie.

fot. mat. prasowe

Galaxy S22 Ultra

Rysik S Pen zaprojektowany przez Samsung za sprawą zredukowanej o 70% latencji umożliwia on jeszcze bardziej naturalne pisanie i rysowanie na rozległym ekranie S22 Ultra.


Dzięki Galaxy S22 Ultra zarówno amatorzy, jak i profesjonalni fotografowie zyskują dostęp do narzędzi, które pozwalają rejestrować piękne ujęcia w każdej sytuacji. Podobnie jak smartfony Galaxy S22 i S22+, Galaxy S22 Ultra oferuje ekskluzywny dostęp do aplikacji Expert RAW, obejmującej kompleksowy zestaw narzędzi, za sprawą których edycja obrazów przypomina pracę na lustrzance cyfrowej, a użytkownik zyskuje znacznie większą kontrolę nad ostatecznym rezultatem sesji fotograficznej. Opcja zapisu zdjęć w formacie RAW do 16 bitów zapewnia większą kontrolę nad edycją przy użyciu większej ilości danych obrazu. Podobne jak w przypadku lustrzanki cyfrowej rozwiązanie pozwala rozjaśniać lub przyciemniać zdjęcia przy pomocy ustawień ISO i szybkości migawki, dostosowywać balans bieli, by obrazy zyskały cieplejszą lub chłodniejszą tonację, oraz ręcznie wyostrzać pożądany obiekt, by fotografie wyglądały dokładnie tak, jak chce użytkownik.

Wszystkim urządzeniom serii Galaxy S22 przysługiwały będą aktualizacje nawet do czterech kolejnych wersji systemu operacyjnego Android.

Urządzenia z serii Galaxy S22 chroni platforma zabezpieczeń Samsung Knox Vault obejmująca bezpieczny procesor i pamięć, która całkowicie odizolowuje wrażliwe dane takie jak hasła, informacje biometryczne czy klucze Blockchain od głównego systemu operacyjnego smartfonu. Dostępny w One UI przejrzysty panel zarządzania ustawieniami prywatności wskazuje, które aplikacje mają dostęp do danych i aparatu, a użytkownik sam może zadecydować, czy i której z nich wydać zgodę na takie działanie. Seria Galaxy S22 oferuje ponadto kilka nowych funkcji zabezpieczeń, w tym mikroarchitekturę ARM, która zapobiega cyberatakom skierowanym na system operacyjny i pamięć telefonu.

Seria Galaxy S22 oferuje ponadto Samsung Wallet – płynnie działające, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które upraszcza codzienne życie. Samsung Wallet to narzędzie łączące płatności cyfrowe, dowód osobisty, klucze i zarządzanie zasobami w celu uproszenia rutynowych działań – od legitymowania się po kompletowanie przed podróżą dokumentów takich jak bilet lotniczy.

Galaxy S22 Ultra zadebiutuje na półkach sklepowych 25.02.2022.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: