eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Smartfony Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72

Smartfony Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72

2021-03-18 00:44

Smartfony Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72

Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Samsung zaprezentował nowe smartfony Galaxy - A52, A52 5G i A72. Wszystkie są wodoodporne, zostały wyposażone w zaawansowane aparaty, pojemne baterie i wyświetlacze Infinity-O FHD+ Super AMOLED.

Przeczytaj także: Smartfony Samsung Galaxy S21 5G oraz Galaxy S21+ 5G

Nowe urządzenia serii Galaxy A cechuje odświeżony, prosty, lecz charakterystyczny design o zaokrąglonych brzegach i minimalistycznej obudowie aparatu. Są one odporne na wodę i pył, zgodnie z wymogami normy IP67.

Smartfony Galaxy A52, A52 5G i A72 mają wyświetlacze 6,5 cala oraz 6,7 cala o częstotliwości odświeżania odpowiednio 90 Hz, 120 Hz i 90 Hz. Wyświetlacz uzyskał certyfikat „Eye Care”, ponadto za sprawą rozwiązania Ochrona Wzroku automatycznie dostosowuje temperaturę barwową prezentowanych treści na podstawie schematu użytkowania smartfonu w celu ograniczenia zmęczenia wzroku.

Smartfony są wyposażone w baterie w przypadku A52 o pojemności 4500 mAh, a w przypadku A72 – 5000 mAh.

W przypadku jakości aparatów, Samsung stawia wysoko poprzeczkę. Modele A52, A52 5G i A72 nie stanowią wyjątku od tej reguły. Za sprawą wszechstronnego poczwórnego aparatu, w tym głównego o wysokiej rozdzielczości 64 MP, można rejestrować ostre i wyraziste zdjęcia i wideo. Funkcja Przechwyć kadr pozwoli użytkownikom natychmiast zmienić najlepsze chwile z filmu 4K w obrazy w jakości aż 8 MP. Dodatkowo Optymalizator scenerii, który działa w oparciu o AI, umożliwi rejestrowanie ujęć przy optymalnych ustawieniach, i szeroki wybór spośród 30 kategorii, takich jak „jedzenie”, „krajobraz” czy „zwierzęta”. Bez względu na to, czy użytkownik filmuje kogoś tańczącego, czy rejestruje pokaz nowego deskorolkowego tricku, OIS (optyczny stabilizator obrazu) sprawi, że zdjęcia i nagrania będą ostre i nieporuszone. Nie trzeba już też rezygnować z uwieczniania ważnych chwil ze względu na słabe oświetlenie. Tryb Noc wykorzystuje przetwarzanie wieloklatkowe, zapewniając wyraziste ujęcia – nawet w nocy. Użytkownicy mogą nadać treściom charakter i wyjątkowy styl, korzystając z AR Emocji i funkcji Mój filtr. A w Trybie Rozrywka mogą także zastosować dostępne na Snapchacie efekty AR podczas używania natywnej aplikacji aparatu.

fot. mat. prasowe

Smartfony Samsung Galaxy A52, A52 5G i A72

Nowe smartfony Galaxy serii A będą dostępne w kolorach fioletowym, niebieskim, czarnym i białym.


Samsung Care+ pozwala przygotować się na to, co nieprzewidziane, dzięki natychmiastowemu wsparciu i gwarantowanej pomocy w przypadku uszkodzeń i awarii. Dodatkowo o to, co najważniejsze, zadba wbudowany Samsung Knox – system zabezpieczeń klasy militarnej firmy Samsung, który chroni osobiste informacje i dane w czasie rzeczywistym.

Modele A52, A52 5G i A72 wyposażono w niezbędne udogodnienia, w tym głośniki stereo i możliwość rozszerzenia pamięci do 1 TB. Dodatkowo przeprojektowany One UI 3.1 oferuje bardziej intuicyjne wrażenia i spójne interakcje za sprawą poprawionej prędkości, mniejszej liczby elementów rozpraszających uwagę i eksponowania ważnych informacji.

SmartThings łączy się z tysiącami urządzeń tworzących inteligentny dom i steruje nimi bezpośrednio ze smartfonu Galaxy A, obsługując w ten sposób m.in. urządzenia wearables, tablety, komputery PC i telewizory. SmartThings Find lokalizuje sparowane sprzęty, pokazując ich lokalizację w bardziej intuicyjny i szczegółowy sposób. A jak namierzać niepodłączone urządzenia bądź przedmioty? Wystarczy przymocować do nich działający via Bluetooth lokalizator Galaxy SmartTag.

fot. mat. prasowe

Samsung Galaxy A52 5G

Galaxy A52 5G ma częstotliwość odświeżania 120 Hz.


Music Share w prosty sposób synchronizuje telefon z urządzeniem przyjaciela, by udostępniać muzykę bez potrzeby parowania głośników. Można także sparować smartfon z dwoma zestawami Galaxy Buds, by cieszyć się wspólnym słuchaniem dzięki funkcji Buds Together.

Quick Share ułatwia przesyłanie zdjęć i filmów (bez względu na rozmiar) na znajdujące się w pobliżu urządzenia Galaxy. Teraz użytkownik szybko uzyska więc zgodę wszystkich zainteresowanych przed upublicznieniem grupowego selfie. Natomiast Private Share pozwala jednym dotknięciem zmienić zakres dostępności upublicznionych treści lub całkowicie ją zablokować.

Nowe smartfony Galaxy serii A będą dostępne w kolorach fioletowym, niebieskim, czarnym i białym.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

Crafted in Japan

18.09.23

Hybrydowa Mazda CX-60
o mocy 327KM

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: