eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Nowe funkcje w Google Workspace

Nowe funkcje w Google Workspace

2021-05-19 11:55

Nowe funkcje w Google Workspace

Nowe funkcje w Google Workspace © pixabay.com

Nowe funkcje w Google Workspace. Tym razem zaktualizowano "Smart Canvas". Wprowadzone zostały nowe funkcje współpracy. Aktualizacja ułatwi użytkownikom utrzymywanie kontaktu, koncentrację na zadaniach oraz przekształcanie pomysłów w konkretne projekty. Narzędzia Google Workspace, takie jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje mają być bardziej elastyczne, interaktywne i inteligentne.

Przeczytaj także: Jakie nowości w Google Workspace?

Nowe elementy:
 • Inteligentne okienka w Dokumentach - wystarczy wpisać @, by zobaczyć listę sugerowanych plików, współpracowników czy spotkań i zamieścić je w dokumencie. W nadchodzących miesiącach funkcja ta będzie dostępna również w Arkuszach.
 • Tzw. “checklisty” pomagają użytkownikom sprawnie monitorować i odhaczać zadania w Dokumentach. Funkcja ta zostanie wkrótce zintegrowana z Listą zadań Google, dzięki czemu zespoły będą mogły przypisywać zadania do konkretnych osób i lepiej zarządzać listą rzeczy do zrobienia w Google Workspace.
 • Szablony tabel w Dokumentach umożliwiają użytkownikom np. tworzenie tabel do głosowania, aby zebrać opinie zespołu czy tabel do śledzenia projektów, aby pomóc użytkownikom w bieżącym monitorowaniu postępów. Nowy szablon dokumentu do tworzenia notatek ze spotkań będzie automatycznie importować wszelkie istotne informacje z zaproszenia na spotkanie z Kalendarza.

fot. pixabay.com

Nowe funkcje w Google Workspace

Narzędzia Google Workspace, takie jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje mają być bardziej elastyczne.


Nowe formaty:
 • Format bez podziału na strony w Dokumentach pozwoli użytkownikom usunąć ograniczenia wyznaczane przez marginesy i krawędzie stron, aby stworzyć większą przestrzeń, która dopasuje się do urządzenia lub ekranu, z którego korzystają.
 • Nowe widoki w Arkuszach pomogą użytkownikom lepiej zarządzać danymi i z nich korzystać, Widok osi czasu ułatwi i przyspieszy śledzenie zadań, umożliwiając użytkownikom organizowanie zasobów według właściciela, kategorii, kampanii lub dowolnego innego kryterium.

Łatwiejszy kontakt między współpracownikami, niezależnie od miejsca z którego pracują


Google Workspace lepiej zintegruje ze sobą narzędzia do komunikacji i współpracy, dzięki czemu użytkownicy będą mogli włączać treści, nad którymi pracują, do prowadzonych rozmów i odwrotnie.
 • Prezentowanie treści w Google Meet bezpośrednio z Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji w przeglądarce.
 • Google Meet bezpośrednio w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacji zostanie udostępniony jesienią tego roku i pozwoli ludziom prowadzić rozmowy w trakcie współpracy nad plikami.
 • Więcej miejsca, by widzieć współpracowników i treści w niedawno odświeżonym interfejsie Meet pozwala użytkownikom przypinać treści i rozmowy wideo, a także wyłączać własną transmisję, co ułatwia koncentrację i pomaga w walce ze zmęczeniem wirtualnymi spotkaniami.
 • Tworzenie i edytowanie Arkuszy i Dokumentów w pokojach Czatu to funkcja dostępna już w przeglądarce i umożliwia zespołom bezpośrednie przejście od dyskusji na Czacie do wspólnego tworzenia i przeglądania treści. Ta funkcjonalność pojawi się również w najbliższych tygodniach w Prezentacjach.
 • Emotikony w Dokumentach, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, pozwolą współpracownikom na śledzenie wzajemnych reakcji w trakcie wspólnej pracy.

Pracuj mądrzej i bezpieczniej


Google Workspace ogłasza wprowadzenie kolejnych inteligentnych funkcji w kilku kluczowych obszarach:
 • Dodatkowe funkcje wspierające pisanie w Dokumentach będą wyświetlać ostrzeżenia o możliwym użyciu słów obraźliwych, a także inne sugestie stylistyczne, które przyspieszą edycję materiałów i poprawią przejrzystość tekstu.
 • Szerszy zakres analizy wspomaganej w Arkuszach w przeglądarce zawiera sugestie, które pomogą w tworzeniu formuł i rozwiązywaniu problemów, dzięki czemu wyciąganie wniosków z danych staje się prostsze, nie tylko dla analityków.

Przeczytaj także: Co nowego w Google Workspace? Co nowego w Google Workspace?

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Google Workspace, Google, programy biurowe

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: