eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Polscy internauci 2012

Polscy internauci 2012

2012-12-06 12:43

Polscy internauci 2012

Internautka ©  Yuri Arcurs - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Już 64 proc. Polaków korzysta z Internetu, jednak w 2012 r. ich liczba wzrosła tylko 
o 2 proc. Spośród osób, które nie używają Internetu tylko 4 proc. deklaruje, że chce zacząć. Zmienia się sposób korzystania z sieci, w tym roku 16 proc. internautów korzystało z mobilnego Internetu, podczas gdy w 2011 r. tylko 10 proc. Potrzebne 
są też inwestycje w nowoczesną sieć i edukacja. To niektóre z wniosków przedstawionego w siedzibie Orange Polska badania World Internet Project 2012, zrealizowanego wspólnie przez Orange Polska i Gazetę.pl.

Przeczytaj także: Internetowe portale o zdrowiu

1. Adaptacja

Prawie 2/3 Polaków posiada dostęp do Internetu

Liczba użytkowników Internetu w Polsce nie zmieniła się od ubiegłego roku. Obecnie Internet jest przynajmniej od czasu do czasu wykorzystywany przez prawie 2/3 Polaków w wieku 15+. Podobny odsetek polskiego społeczeństwa ma dostęp do Internetu w domu.

Internet jest używany równie często przez mężczyzn i kobiety. Jego wykorzystanie pozostaje silnie związane z wiekiem i wykształceniem - im starszy lub mniej wykształcony respondent, tym mniejsze szanse, że korzysta z sieci lub posiada do niej dostęp.

fot. mat. prasowe

Czy korzysta Pan(i) z Internetu przynajmniej od czasu do czasu?

Korzystanie z Internetu zależy w dużej mierze od wieku - ponad 90% osób w wieku poniżej 30 lat korzysta z Internetu


W porównaniu z poprzednimi badaniami, można zaobserwować wyższą liczbę użytkowników Internetu i posiadaczy łączy internetowych wśród Polaków z wykształceniem podstawowym.

Ze względu na procentowy wzrost użytkowników w małych miastach i na wsi, wielkość miejsca zamieszkania przestaje być reprezentatywnym wskaźnikiem wykorzystania lub dostępu do Internetu. Podczas trzech lat trwania badania zaobserwowano, że dostęp do Internetu był największy w miastach o populacji rzędu 200-500 tys.

Prawie wszyscy użytkownicy Internetu posiadają komputer

Interesującym zjawiskiem jest rosnąca popularność laptopów - w porównaniu z rokiem 2010, liczba osób korzystających z laptopów w zasadzie się podwoiła. Jednocześnie liczba Polaków deklarujących posiadanie komputera stacjonarnego pozostała niezmieniona - maleje ona jedynie w przypadku użytkowników Internetu.

fot. mat. prasowe

Czy ma Pan(i) dostęp do Internetu w domu?

2/3 respondentów posiada dostęp do Internetu w domu (dane z 2012). Im starsi respondenci, tym mniejsze prawdopodobieństwo posiadania łącza w domu


 

1 2 3

następna

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: