eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Polscy internauci 2010

Polscy internauci 2010

2010-12-09 11:26

Polscy internauci 2010

Czy korzysta Pan/i z Internetu przynajmniej od czasu do czasu? © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Liczba użytkowników Internetu w Polsce stale rośnie. Obecnie dostęp do niego deklaruje nieco ponad 50% Polaków. Ciągle jednak istnieje dość duża grupa osób niezainteresowanych tym, co proponuje sieć. Okazuje się też, że Internet jest mniej ważnym źródłem informacji niż telewizja. Telewizja pokonuje go również, jeżeli chodzi o rozrywkę - podaje raport z badania World Internet Project Poland 2010 przeprowadzonego przez Grupę TP oraz Agorę S.A.

Przeczytaj także: Polscy internauci a Święto Zmarłych

Adaptacja

fot. mat. prasowe

Czy korzysta Pan/i z Internetu przynajmniej od czasu do czasu?

Czy korzysta Pan/i z Internetu przynajmniej od czasu do czasu?

Liczba użytkowników Internetu w Polsce stale rośnie. Badanie wskazuje, że obecnie Internet jest przynajmniej od czasu do czasu wykorzystywany przez nieco ponad połowę Polaków w wieku 15+. Ponad połowa polskiego społeczeństwa ma dostęp do Internetu w domu.

Jeśli chodzi o wykonywane zajęcie, grupą o najwyższym procencie internautów są uczniowie - prawie każdy z nich korzysta z sieci. Kolejna grupa to właściciele firm, z których 75% korzysta z Internetu, za nią natomiast znajdują się pracownicy (korzystanie z Internetu - 66%). Internet jest w najmniejszym stopniu wykorzystywany przez grupy ludzi, którzy są w chwili obecnej bezrobotni – zwłaszcza przez emerytów i rencistów.

Jak czytamy w raporcie z badania, większość użytkowników Internetu ma do niego dostęp w domu, chociaż ponad połowa uczniów wykorzystuje Internet także w szkole, a ponad jedna trzecia pracowników lub właścicieli firm korzysta z niego w pracy. Tylko jeden na sześciu użytkowników Internetu korzysta z niego w innych miejscach, takich jak kafejki internetowe, biblioteki lub domy innych osób.

Chociaż większość użytkowników Internetu posiada komputery osobiste, interesujący jest fakt, że stosunkowo wysoki procent ma własny laptop - 33%. Z drugiej strony, tylko jedna piąta osób niebędących użytkownikami Internetu posiada komputer.

Jak zrozumieć osoby, które nie są podłączone

fot. mat. prasowe

Czy korzysta Pan/i z Internetu przynajmniej od czasu do czasu?

Czy korzysta Pan/i z Internetu przynajmniej od czasu do czasu?

Połowa osób niebędących użytkownikami Internetu twierdzi, że go nie używają, ponieważ po prostu nie są zainteresowani. Kolejne dwie najczęściej wymieniane bariery są bardziej konkretne: 18% osób łączy fakt niewykorzystywania sieci z brakiem dostępu do komputera lub Internetu (75% osób niebędących Użytkownikami Internetu nie ma dostępu do komputera lub Internetu, ale tylko niektóre z nich traktują to jako barierę), a 16% z brakiem umiejętności korzystania z wyżej wymienionych.

Badanie pokazuje, że tylko jedna dziesiąta osób niebędących użytkownikami planuje, aby rozpocząć korzystanie z Internetu w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Procent ten jest dwukrotnie wyższy wśród tych, którzy skorzystali z Internetu w przeszłości, lub którzy mieszkają z niepełnoletnimi dziećmi.

Prawie połowa osób niebędących Użytkownikami Internetu wymieniła informacje jako główną zaletę korzystania z Internetu - łatwy i szybki dostęp do ogromnej ilości różnych danych. Według osób niebędących Użytkownikami Internetu, jego głównymi wadami są wysokie ceny i zużycie czasu (każde z nich wymienione przez 9% osób niebędących użytkownikami).
Przeczytaj także: Polscy internauci 2012 Polscy internauci 2012

 

1 2 3

następna

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: