eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › UPC poszerza zasięg Internetu

UPC poszerza zasięg Internetu

2011-03-30 10:03

W zasięgu najwyższych przepustowości Internetu UPC Fiber Power - 50 Mb/s i 120 Mb/s jest obecnie ponad 1,3 mln gospodarstw domowych. Od zeszłego tygodnia z dostępu do niego mogą w pełni korzystać także wszyscy mieszkańcy Szczecina, będący w zasięgu usług internetowych UPC. Łącza internetowe oferowane przez UPC oparte są na innowacyjnym standardzie transmisji danych w sieciach kablowych - EuroDOCSIS 3.0.

Przeczytaj także: Telefon i Internet w UPC - nowa oferta

Inwestycje UPC w rozwój zasięgu technologii EuroDOCSIS 3.0 pozwalają uzyskać najlepsze na rynku parametry, zarówno w odniesieniu do prędkości transmisji danych, jak i poziomu ich zabezpieczeń. Obecnie już blisko 75% sieci UPC zostało unowocześnione do tego standardu. Dziś w jego zasięgu są m.in. takie miasta i ich okolice, jak Trójmiasto, Katowice, Kraków, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W zeszłym tygodniu do miast, w których sieć jest w pełni unowocześniona dołączył Szczecin. Całkowity dostęp do usług Fiber Power 50 Mb/s oraz Fiber Power 120 Mb/s mają także mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Katowic, Gdańska i Wrocławia. Obecnie w zasięgu sieci EuroDOCSIS 3.0 jest ponad 1,3 mln gospodarstw domowych.

Zawrotną prędkość Internetu oferowaną przez UPC można wykorzystać na wiele sposobów - oglądanie filmów w jakości HD, ekspresowe pobieranie i wysyłanie dużych plików, surfowanie po stronach www bogatych w kontent multimedialny, korzystanie z telewizji internetowej nadawanej na żywo i słuchanie radia internetowego, czy też prowadzenie wideokonferencji w wysokiej rozdzielczości obrazu. Niezależnie od wybranego wariantu, UPC Fiber Power gwarantuje superszybką komunikację oraz sprawną obsługę kilku aplikacji internetowych, w tym samym czasie (tzw. online multitasking).

Przepustowości 50 Mb/s i 120 Mb/s pozwalają na jednoczesne korzystanie z Internetu na kilku komputerach bez utraty jakości połączenia czy odczuwalnego spadku prędkości. Prędkość 120 Mb/s to możliwość ściągnięcia pliku z filmem o rozmiarze 700 MB w czasie niższym niż 60 sekund. Docenią ją również gracze on-line którzy nie będą narzekać na „pingi”, oraz „lagi” spowodowane jednoczesnym korzystaniem z Internetu przez innych domowników.

Zaletą standardu EuroDOCSIS 3.0 jest to, że odległości pomiędzy domem klienta, a punktem dystrybucyjnym nie mają wpływu na uzyskiwane przez klientów prędkości pobierania i wysyłania danych. Cechy te zapewniają przewagę technologiczną i konkurencyjną UPC wobec operatorów świadczących usługi internetowe za pośrednictwem łączy telefonicznych w technologii ADSL.

Usługę Internetową UPC można wzbogacić o inne dodatkowe usługi

Bezprzewodowy Internet UPC

Bezprzewodowy Internet UPC pozwala na korzystanie z Internetu w dowolnym miejscu mieszkania przy wykorzystaniu technologii WiFi. Bezprzewodowy Internet UPC dla produktów Fiber Power 50 oraz 120 oferowany jest w promocji za 0 zł. W przypadku usługi Fiber Power 120 usługi są świadczone za pośrednictwem bezprzewodowego routera działającego w technologii WiFi N - najszybszej technologii WiFi dostępnej na rynku.

Pakiet Bezpieczeństwa UPC

Pakiet Bezpieczeństwa UPC to program kompleksowo zabezpieczający komputer klienta przed zagrożeniami pochodzącymi z Internetu. Dzięki niemu klienci UPC są zabezpieczeni przed wirusami, czy atakami przestępców chcących wykraść dostęp do bankowości online lub portali aukcyjnych.

UPC Live TV

Usługa UPC Live TV to bezpłatna, sieciowa platforma dostępu do oferty telewizyjnej. Usługa dostępna jest dla wszystkich użytkowników Internetu UPC i pozwala na odbiór 7 kanałów: TVN24, Mini Mini, Animal Planet, CNN Internetional, Discovery Channel, Zig Zap/Hyper oraz National Geographic Channel. Programy dostępne są po zalogowaniu na stronie upc.pl.

Dzięki UPC Live klienci mogą w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje szybki, szerokopasmowy internet UPC i mieć stały dostęp do wybranych programów telewizyjnych na ekranach swoich komputerów. Jest to praktycznym i wygodnym rozwiązaniem, np. gdy jeden z domowników chce obejrzeć inny program, niż pozostali przed telewizorem.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Wirus GpCode wraca

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: