eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dyski Iomega eGo

Dyski Iomega eGo

2010-06-11 00:16

Dyski Iomega eGo

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Iomega, firma będąca własnością EMC Corporation, wprowadza do sprzedaży nową serię dysków eGo, w której skład wchodzą kompaktowe dyski przenośne, szybkie dyski z interfejsem USB 3.0, modele biurkowe i napędy dużej pojemności dla komputerów Mac. Wszystkie produkty wyposażone są w oprogramowanie ochronne firmy Iomega.

Przeczytaj także: Dysk Iomega eGo Leather

W ofercie Iomega znajdują się m.in.: niewielki dysk o pojemności 1TB, nowe superszybkie dyski przenośne i biurkowe z interfejsem USB 3.0, dyski o pojemności do 2 TB z interfejsem FireWire 800 dla Mac w wersji przenośnej i biurkowej. Dyski wyposażone są w zestaw programów ochronnych Iomega Protection Suite.

Nowe dyski Iomega eGo Portable Hard Drives

Iomega oferuje obecnie dyski serii eGo Portable Hard Drive z dwoma wersjami interfejsów USB: dysk eGo Portable Hard Drive o pojemności 500 GB z interfejsem USB 3.0 i trzy dyski Iomega Compact Edition o różnych pojemnościach z interfejsem USB 2.0. Ich niewielkie wymiary sprawiają, że użytkownicy nie powinni mieć problemów ze zmieszczeniem ich w kieszeni lub w torbie. Co więcej, ich interfejsy nie wymagają dodatkowego zewnętrznego zasilania.
Szaroczarny dysk Iomega SuperSpeed USB 3.0 eGo Portable Hard Drive charakteryzuje się 10-krotnie większym transferem od dysków USB 2.0, co sprawia, że zapis i odczyt zdjęć, filmów oraz muzyki staje się szybszy. Nowy dysk SuperSpeed USB 3.0 eGo o pojemności 500 GB współpracuje z oryginalnymi interfejsami USB 3.0, w które wyposażone są nowe komputery, jak również wstecznie zgodny jest z interfejsem USB 2.0. Iomega oferuje również (sprzedawane osobno) karty adapterów USB 3.0, które można podłączać do starszych komputerów z gniazdami USB 2.0 o prędkości transferu do 5 GB/s.

Dysk Iomega USB 2.0 Compact Edition eGo Portable Hard Drive został z wyposażony w mniejszą od poprzedników obudowę. Dzięki temu jest to jeden z najmniejszych dysków formatu 2,5 cala dostępnych obecnie na rynku. Dyski o pojemnościach 320 GB, 500 GB i 1 TB zadowolą użytkowników, którzy zwracają uwagę na wyszukaną estetykę- dostępne są w wytrzymałych obudowach w kolorach ‘Ruby Red’ (czerwonym), ‘Midnight Blue’ (granatowym) i ‘Silver’ (srebrnym).

Iomega wprowadza też nowe dyski Iomega 1TB eGo BlackBelt Mac Edition Portable Hard Drive z dwoma złączami: FireWire 800 i USB 2.0. Dysk wyposażony jest też w przewód „FireWire 800 to 400” dla tych, których komputery korzystają z portów FireWire 400. Nowy produkt korzysta z technologii Iomega Drop Guard Xtreme, która pomaga chronić przed utratą danych w razie upuszczenia z wysokości do ponad 2 m., co - zgodnie z zapewnieniami producenta - jest wartością dwukrotnie większą od średniej na rynku.

Według danych producenta, dyski eGo o pojemności 1 TB mogą pomieścić do 400.000 zdjęć, ponad 250.000 piosenek lub 385 godzin wideo.

Iomega proponuje również inne dyski przeznaczone dla użytkowników komputerów Mac. Są to:
  • Iomega eGo Helium Portable Hard Drive, który powinien zainteresować osoby korzystające z notebooków MacBook Air,
  • Iomega Triple Interface eGo Portable Hard Drive z interfejsami FireWire 800, FireWire 400 i USB 2.0.

Dyski eGo Helium i Triple Interface są sformatowane w trybie HFS+.
Przeczytaj także: Dyski TRANSCEND SSD360S Dyski TRANSCEND SSD360S

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: