eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dyski Western Digital dla komputerów Mac

Dyski Western Digital dla komputerów Mac

2010-01-21 00:12

Dyski Western Digital dla komputerów Mac

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma iSource, dystrybutor marki Apple w Polsce, podpisała umowę z Western Digital, producentem masowych systemów storage. Ofertę reprezentuje kolekcja dysków zewnętrznych dedykowanych użytkownikom komputerów Mac: My Book, My Book Studio, My Book Studio II, My Passport oraz My Passport Studio.

Przeczytaj także: Przenośny dysk My Passport Elite

Firma Western Digital to jeden z pionierów i liderów branży pamięci masowych. WD oferuje produkty i usługi dla użytkowników indywidualnych i instytucjonalnych, którzy gromadzą, zarządzają i używają informacji w postaci cyfrowej. Firma produkuje dyski twarde o wysokiej wydajności, dzięki którym dane użytkowników są zawsze dostępne i dobrze zabezpieczone.

My Book dla Maków

My Book to edycja dysku sformatowana do pracy z komputerami Macintosh i dostarczana z prostym w obsłudze oprogramowaniem graficznym do automatycznego tworzenia kopii zapasowych, a także mechanizmem zabezpieczenia danych – tzw. blokadą dysku.

Dyski My Book występują w kilku wersjach pojemności: 640 GB, 750 GB, 1 TB, 1,5 TB i 2 TB. Interfejs USB 2.0 zapewnia proste, wygodne połączenie z większością komputerów.

Technologia Green Power sprawia, że dyski zużywają mało energii – nawet o 30% mniej, niż tradycyjne dyski. Co więcej, dyski same włączają się i wyłączają razem z komputerem, oszczędzając prąd.
My Book Studio Edition to dysk dający wyższą wydajność pamięci masowej. Występuje w trzech wersjach: 1 TB, 1,5 TB oraz 2 TB. Każde urządzenie posiada trzy interfejsy: FireWire 400, FireWire 800 oraz USB 2.0. Graficzne centrum kopii zapasowych, szyfrowanie dysku i ochrona hasłem stworzone są w trosce o bezpieczeństwo.

Wyświetlacz e-label ułatwia archiwizowanie multimediów. Pokazuje co jest zapisane na dysku, ilość wolnego miejsca oraz stan zabezpieczeń. Etykieta widoczna jest również po odłączeniu dysku od komputera

My Book Studio Edition II to wzmocniona wersja kolekcji My Book, reprezentowana przez dyski o pojemnościach: 1 TB, 2 TB oraz 4 TB, z których każdy posiada cztery interfejsy: FireWire 800, eSATA, FireWire 400 oraz USB 2.0. Dyski Studio Edition II przeznaczone są dla komputerowych ekspertów – zarówno entuzjastów komputerów Mac, jak i kreatywnych profesjonalistów.

My Passport - przepustka do mobilności
Nowa seria My Passport to najmniejsze jak dotąd dyski przenośne WD. Specjalnie dedykowana linia dla Maców, jest zgodna z programem Apple TimeMachine. Podobnie, jak w przypadku dysków My Book, każdy użytkownik ma możliwość dodatkowej ochrony danych poprzez tworzenie ciągłych kopii zapasowych. Ułatwia to specjalny graficzny program, który przedstawia zawartość pogrupowaną według kategorii i na bieżąco ilustruje postęp tworzenia back-upu. Dyski dostępne są w pojemnościach: 250 GB, 320 GB, 400 GB, 500 GB oraz 640 GB.

W ofercie pojawiły się także dyski z serii My Passport Studio, stworzone dla osób, które często podróżują i oczekują niezawodności od urządzenia o jak najmniejszych rozmiarach. Dla zapewnienia maksymalnej szybkości My Passport Studio wyposażono w interfejsy FireWire 800/400 oraz USB 2.0. Podświetlany wskaźnik pojemności pozwala szybko ocenić ile miejsca pozostało na dysku. Seria sformatowana dla komputerów Mac posiada zwiększające szybkość sterowniki turbo, dla zapewnienia maksymalnej wydajności. Kolekcja My Passport Studio dostępna jest w wersjach: 320 GB, 400 GB oraz 500 GB.

Wszystkie dyski posiadają 2-letnią gwarancję.
Sugerowane ceny detaliczne SRP brutto:
  • My Book for Mac 1TB – 445,66 zł
  • My Book for Mac 2TB – 878,67 zł
  • My Book Studio 1TB – 607,71 zł
  • My Book Studio 2TB – 968,70 zł
  • My Book Studio Edition II – dual driver storage with RAID 2 TB – 1 058,73 zł
  • My Book Studio Edition II – dual driver storage with RAID 4 TB – 1 890,66 zł
  • My Passport for Mac 320GB – 351,34 zł
  • My Passport for Mac 500GB – 442,55 zł
  • My Passport Studio 320GB – 490,89 zł
  • My Passport Studio 500GB – 592,19 zł

Przeczytaj także: Dyski TRANSCEND SSD360S Dyski TRANSCEND SSD360S

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: