eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dysk przenośny Iomega eGo BlackBelt

Dysk przenośny Iomega eGo BlackBelt

2010-07-13 00:05

Dysk przenośny Iomega eGo BlackBelt

© fot. mat. prasowe

Firma Iomega wprowadza na polski rynek ultraodporne przenośne dyski twarde Iomega eGo BlackBelt Mac Edition, o pojemności 1 TB z technologią Drop Guard Xtreme. Technologia ta pozwala urządzeniom przetrwać upadek z wysokości 2,1 m, co jest wartością dwukrotnie większą niż średnia na rynku. Wykorzystane materiały tłumiące drgania i gumowe ochraniacze obudowy pozwalają przetrwać dyskom nawet w najtrudniejszych warunkach.

Przeczytaj także: Dyski Iomega dla Mac

fot. mat. prasowe

Nowe dyski nie wymagają dodatkowego zewnętrznego zasilania. Wystarczy podłączyć dysk do komputera za pomocą przewodu USB 2.0 lub FireWire, by móc korzystać z przestrzeni dyskowej. Użytkownicy mogą pomieścić na nich do 400.000 zdjęć, ponad 250.000 piosenek lub ponad 380 godzin filmów.

Duża pojemność wymaga szybkiego transferu, dlatego dysk Iomega® eGo™ BlackBelt wyposażony jest w interfejs USB 2.0 zapewniający transfer danych na poziomie 480 Mbit/s i FireWire 800 pozwalający przesyłać dane z prędkością 800 Mbit/s. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zewnętrznego zasilacza. Może współpracować zarówno z komputerami PC jak i Mac.

Dla dysków przygotowane jest darmowe oprogramowanie Iomega Protection Suite, służące do archiwizacji, ochrony antywirusowej zdjęć, filmów, muzyki i innych plików, które można pobrać z Internetu.

Iomega Protection Suite zawiera:
  • 12-miesięczną subskrypcję oprogramowania Trend Micro™ Internet Security dla PC lub Trend Micro™ Smart Surfing dla Mac
  • Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji na poziomie plików na dyski twarde i sieciowe urządzenia typu NAS (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac)
  • MozyHome™ Online Backup service: internetowa usługa darmowej archiwizacji 2GB danych (nielimitowana przestrzeń na archiwum za 4,95 USD/miesiąc). Serwis MozyHome Online pozwala odtworzyć najistotniejsze dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu z dowolnego miejsca na świecie.

Nowe dyski Iomega® eGo™ BlackBelt, Mac Edition (SKU 35115) dostępne będą w Polsce w cenie 749 PLN brutto. Wszystkie dyski chronione są 3 letnią gwarancją (po rejestracji).

Dotykowy monitor Acer T231H

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: