eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dyski iOmega USB 3.0 SSD Flash

Dyski iOmega USB 3.0 SSD Flash

2010-10-19 00:10

Dyski iOmega USB 3.0 SSD Flash

iOmega USB 3.0 External SSD Flash Drive © fot. mat. prasowe

Firma Iomega zaprezentowała nowe dyski zewnętrzne Iomega External USB 3.0 SSD Flash Drives. Dyski wykorzystują ultraszybkie interfejsy USB 3.0 i wbudowane mechanizmy szyfrowania danych, jak również zabezpieczenia przez utratą danych. Urządzenia przeznaczone są dla osób, które wymagają od zewnętrznych dysków najwyższej wydajności, bezpieczeństwa i niewielkich wymiarów.

Przeczytaj także: Dysk przenośny Iomega eGo BlackBelt

fot. mat. prasowe

iOmega USB 3.0 External SSD Flash Drive

iOmega USB 3.0 External SSD Flash Drive


Nowe, zewnętrzne dyski Iomega SSD Flash, formatu 1,8 cala, z interfejsem USB 3.0 wykorzystują sprawdzone technologie firmy EMC. Dyski o pojemności 64GB, 128GB oraz 256GB będą dostępne na rynku w listopadzie 2010r.

Gładka, metalowa obudowa chroniąca układy pamięci, chroni urządzenie w razie upadku z wysokości do 3 m. Nowe dyski SSD wykorzystują 256-bitowe sprzętowe mechanizmy szyfrowania, wbudowane oprogramowanie antywirusowe i archiwizacyjne. Dyski chronione są trzyletnią gwarancją.

Jak zbudowane są dyski Iomega USB 3.0 External SSD Flash Drive?

Dyski Iomega USB 3.0 External SSD Flash Drive są pamięciami masowymi wykorzystującymi układy typu flash i nie posiadają ruchomych części, dzięki czemu są znacznie bardziej odporne od standardowych dysków i szybsze. Doskonale nadają się do obsługi filmów HD, zdjęć, grafiki i muzyki. Profesjonalni fotograficy, edytorzy wideo, graficy i muzycy, którzy zawsze cierpią z powodu braku czasu, z pewnością docenią zalety dysków SSD.

Dyski Iomega External SSD Flash Drive z superszybkim interfejsem USB 3.0 charakteryzują się prędkością transferu dziesięciokrotnie szybszą niż USB 2.0. Nowe dyski SSD firmy Iomega dodatkowo działają dwa razy szybciej niż standardowe dyski twarde o prędkości 7200 obr/min z takim samym interfejsem USB 3.0.

Dyski SSD firmy Iomega nie wymagają zewnętrznego zasilania i mogą współpracować z komputerami wyposażonymi jedynie w gniazda USB 2.0. Firma Iomega oferuje opcjonalnie adaptery USB 3.0, które można wykorzystać w notebookach i komputerach stacjonarnych, aby zwiększyć prędkość transferu dla USB 3.0 - 5Gb/s.

Dołączony do dysku Iomega External SSD Flash Drive darmowy pakiet oprogramowania Iomega Protection Suite, zawierający narzędzia do archiwizacji i ochrony antywirusowej, pomaga chronić cenne zdjęcia, filmy i inne dane.

Iomega Protection Suite zawiera:
  • v.Clone™, oprogramowanie do wykonywania wirtualnej kopii komputerów PC – łącznie z systemem operacyjnym, aplikacjami, ustawieniami i plikami na dyskach Iomega. Użytkownicy mogą wykorzystywać wirtualne kopie komputerów na dowolnych innych komputerach, tak jakby pracowali na własnych PC. Po ponownym podłączeniu do komputerów, z których była wykonywana kopia, następuje proces automatycznej synchronizacji danych.
  • 12-miesięczną subskrypcję oprogramowania Trend Micro™ Internet Security dla PC lub Trend Micro™ Smart Surfing dla Mac.
  • Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji na poziomie plików na dyski twarde i sieciowe urządzenia typu NAS (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
  • Roxio® Retrospect® Express: oprogramowanie do archiwizacji danych, aplikacji i ustawień (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
  • MozyHome™ Online Backup Service: internetowa usługa darmowej archiwizacji 2GB danych (nielimitowana przestrzeń na archiwum za 4,95 USD/miesiąc). Serwis MozyHome Online pozwala odtworzyć najistotniejsze dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu z dowolnego miejsca na świecie.

Wszystkie programy Iomega Protection Suite mogą być pobrane przez Internet na nowe dyski eGo.

Nowe dyski Iomega® External SSD Flash Drive USB 3.0 będą dostępne w listopadzie w trzech pojemnościach: 64GB w cenie ok. 790 zł brutto, 128GB w cenie 1410 zł brutto i 256GB w cenie 2750 zł brutto.

Dyski, chronione są trzyletnią gwarancją (trzeci rok po zarejestrowaniu produktu przez Internet).

Przeczytaj także: Dyski Iomega dla Mac Dyski Iomega dla Mac

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Notebook ASUS G73 3D

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: