eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dysk przenośny Verbatim dla Mac'a

Dysk przenośny Verbatim dla Mac'a

2010-12-06 00:03

Po raz pierwszy firma Verbatim wprowadza na rynek zewnętrzny dysk twardy zaprojektowany specjalnie z myślą o użytkownikach komputerów Mac: przenośny dysk twardy Verbatim Store 'n' Go Mac. Elegancki a zarazem minimalistyczny - z lśniącym czarnym lub białym wykończeniem - idealnie pasuje do każdego MacBooka.

Przeczytaj także: Napęd Verbatim Secure 'n'Go USB


Dostępny w dwóch wersjach: pierwsza oferuje połączenie FW800, złącze USB 3.0 SuperSpeed w systemie plików HFS+, natomiast drugą wersję wyposażono w złącze USB 3.0 SuperSpeed w systemie plików FAT32 – odpowiednim także dla użytkowników komputerów osobistych.

Podstawowe funkcje Verbatim Store 'n' Go Mac
  • pojemność 500GB oraz 1TB
  • 1 x port FireWire 800 oraz 1 x port USB 3.0 Mini-B, system plików HFS+, w pełni kompatybilny z oprogramowaniem Apple Time Machine Backup
  • dla komputerów Mac i PC: interfejs USB 3.0, system plików FAT32, może być używany zarówno przez użytkowników systemu MAC jak i Windows; po re-formatowaniu za pomocą narzędzia Formater jest w pełni kompatybilny z Apple Time Machine Backup
  • oprogramowanie GREEN BUTTON zmniejszające zużycie energii

Oba przenośne dyski twarde Verbatim Store ‘n’ Go Mac przeznaczone dla komputerów Mac oferują przestrzenie dyskowe o pojemności 500 GB (dostępne już teraz), lub 1 TB (dostępne w pierwszym kwartale 2011 roku). Port USB 3.0 SuperSpeed pozwala na dziesięciokrotnie szybszą transmisję danych w porównaniu ze złączem USB 2.0 (wyniki na podstawie szybkości nominalnych portu USB). Wersja przeznaczona wyłącznie dla komputerów Mac posiada jeden port FireWire 800 oraz jeden port USB 3.0 Mini-B, sformatowany w systemie plików HFS+. Dysk ten jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem Apple Time Machine służącym do tworzenia kopii zapasowych.

Oprogramowanie oszczędzające energię

Oba przenośne dyski twarde Verbatim Store ‘n’ Go Mac wyposażone są w oprogramowanie GREEN BUTTON zmniejszające zużycie energii. Wydłuża ono żywotność dysków dzięki możliwości automatycznego przełączania dysku w stan uśpienia po upływie zaprogramowanego czasu lub poprzez ręczne kliknięcie przycisku GREEN.

Oba modele, o pojemności 500GB, dostępne są w sklepach w cenie 399 złotych i 465 złotych. Z kolei wersja o pojemności 1 TB pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: