eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Verbatim: nowe dyski twarde USB

Verbatim: nowe dyski twarde USB

2010-12-22 00:04

Verbatim: nowe dyski twarde USB

Prznośe dyski twarde Verbatim © fot. mat. prasowe

Przenośne dyski twarde USB 3.0 firmy Verbatim o pojemności 500 GB i 1 TB są teraz dostępne w sześciu jaskrawych kolorach, od karaibskiego niebieskiego po gorący różowy. Dyski wyposażone zostały w technologię USB 3.0, która zapewnia dziesięciokrotny wzrost wydajności transferu danych w porównaniu z obecnymi połączeniami USB 2.0.

Przeczytaj także: Dysk przenośny Verbatim dla Mac'a

fot. mat. prasowe

Prznośe dyski twarde Verbatim

Prznośe dyski twarde Verbatim


W palecie dostępnych kolorów każdy znajdzie coś dla siebie – bez względu na to, czy woli profesjonalny charakter czerni lub srebra czy też krzykliwą wyrazistość żółci, różu lub zieleni. Mierzący 127 mm x 82 mm x 20 mm superszybki przenośny dysk twardy USB 3.0 Store ‘n’ Go firmy Verbatim jest poręczny, dzięki czemu przechowywanie i przenoszenie cyfrowych bibliotek i codziennych plików roboczych jest łatwe.

Nowa technologia USB 3.0 umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 4,8 Gbit na sekundę, co pozwala na szybkie przenoszenie nawet dużych plików. Dysk podłączany jest do komputera za pomocą jednego kabla służącego zarówno do przesyłania danych, jak i do zasilania, dzięki czemu dodatkowy kabel zasilający nie jest potrzebny. Jak zawsze, dysk objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, nagrywania płyt i redukcji zużycia energii

Przenośne dyski twarde USB 3.0 są wyposażone w dwa pakiety oprogramowania. Pierwszy z nich, Nero BackItUp & Burn Essentials, łączy trzy ważne funkcje: umożliwia regularne tworzenie kopii zapasowych plików i folderów, nagrywanie zdjęć, filmów i innych danych na płytach CD, DVD i Blu-ray oraz odzyskiwanie uszkodzonych plików za pomocą narzędzia Nero RescueAgent.

Drugi pakiet, oprogramowanie GREEN BUTTON, zmniejsza zużycie energii i wydłuża czas eksploatacji dysku poprzez automatyczne wprowadzanie urządzenia w tryb uśpienia po upływie określonego czasu lub ręcznym wciśnięciu przycisku GREEN BUTTON na obudowie urządzenia przez użytkownika.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: