eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Verbatim Small Business Security Pack

Verbatim Small Business Security Pack

2010-12-15 00:03

Verbatim Small Business Security Pack

Verbatim Secure ‘n’ Go Small Business © fot. mat. prasowe

Verbatim wprowadza zestaw Secure 'n' Go Small Business Security Pack, oferujący kompleksowe szyfrowanie danych i zabezpieczenie punktów końcowych sieci. Dzięki sprzętowemu zabezpieczeniu plików, opartemu na kontrolerze, skutecznie zabezpiecza dane. Czyni to go bezpiecznym nośnikiem danych dla firm i specjalistów, którzy nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie administratora sieci.

Przeczytaj także: Pamięć przenośna Verbatim Micro USB

fot. mat. prasowe

Verbatim Secure ‘n’ Go Small Business

Verbatim Secure ‘n’ Go Small Business


Zestaw bezpieczeństwa firmy Verbatim dla małych przedsiębiorstw składa się z dwóch istotnych elementów: 256-bitowego szyfrowanego napędu USB i oprogramowania do zabezpieczenia punktów końcowych sieci. Podczas gdy 256-bitowy, szyfrowany wg standardu AES napęd USB zapewnia pełne bezpieczeństwo wszystkich zapisanych danych, wbudowane oprogramowanie zabezpieczające punkty końcowe sieci umożliwia wymianę danych z komputerem tylko autoryzowanym urządzeniom. Pomaga to chronić firmy przed kradzieżą lub wyciekiem danych i zabezpiecza je przed innymi zagrożeniami stwarzanymi przez nieautoryzowane urządzenia przenośne, takie jak napędy USB, odtwarzacze MP3, iPody czy cyfrowe aparaty fotograficzne podłączane do firmowych komputerów.

256-bitowe szyfrowanie sprzętowe

Bezpieczny napęd USB to wygodne i niezawodne urządzenie do przechowywania danych, które posiada liczne zastosowania biznesowe, podobnie jak standardowy napęd USB. Jednak obligatoryjne hasło oraz fakt, że hardware napędu jest zarządzany przez kontroler bezpieczeństwa oznaczają, że wszystkie przechowywane na napędzie dane są zaszyfrowane, co zapewnia pełną ochronę przed nieautoryzowanym dostępem.

Oprogramowanie do zabezpieczenia punktów końcowych sieci

Oprogramowanie do zabezpieczania punktów końcowych sieci odznacza się łatwością i intuicyjnością obsługi oraz szybkością instalacji. Domyślne ustawienia wymuszają na wszystkich użytkownikach systemu komputerowego firmy stosowanie wyłącznie bezpiecznych napędów USB. Administrator może decydować, które urządzenia uzyskają dostęp i odpowiednio zmieniać ustawienia.

Inne funkcje oprogramowania:
  • Śledzenie plików – oprogramowanie rejestruje, które pliki są zapisywane lub odczytywane z pamięci przenośnych, co pozwala firmie analizować, kto i jakie pliki otwiera.
  • Powiadamianie e-mailem – w przypadku próby podłączenia nieautoryzowanego urządzenia do zabezpieczonego komputera PC administrator może zostać o tym powiadomiony drogą e-mailową.
  • Funkcja sieciowa „offline” – gdy komputer PC zostanie odłączony od sieci lokalnej, ochrona terminala USB będzie nadal aktywna i będzie funkcjonować zgodnie z konfiguracją. Powiadomienia e-mailowe zostaną wysłane przy kolejnym podłączeniu do sieci.
  • Prosty, wielojęzyczny interfejs użytkownika do szybkiej konfiguracji – w języku angielskim, niemieckim i francuskim.

Zestaw jest już dostępny w wersjach o pojemności 4 GB, 8 GB i 16 GB i kosztuje odpowiednio 199 zł, 279 zł i 399 zł (sugerowana cena detaliczna).

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: