eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Western Digital: dysk My Book Live

Western Digital: dysk My Book Live

2010-10-17 00:08

Western Digital przedstawił dysk do sieci domowej My Book Live. Urządzenie daje użytkownikom szybki dostęp do danych, jego atutem ma być również łatwa konfiguracja, umożliwiająca stworzenie scentralizowanego, domowego archiwum danych. Nowe dyski oferują szybki i bezpieczny sposób na uporządkowanie i przechowywanie w jednym miejscu swoich zasobów multimedialnych - filmów, muzyki i zdjęć - zapewniając jednocześnie wygodny dostęp do wszelkich plików z urządzeń multimedialnych połączonych w domową sieć.

Przeczytaj także: Najszybszy dysk SATA od Western Digital

WD wykorzystał najnowsze procesory, aby zapewnić szybkość transferu do 100 MB/s, czyli trzykrotnie większą niż tradycyjne dyski z USB 2.0 oraz co najmniej 2 razy szybszą niż inne dyski sieciowe tej klasy. Dysk My Book Live z wbudowanym serwerem multimediów to rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą oglądać filmy, zdjęcia czy słuchać muzyki z komputera PC lub Mac włączonego do domowej sieci, a także przesłać strumieniowo pliki na telewizor z dowolnego urządzenia zgodnego ze standardem DLNA®, takiego jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live HD, odtwarzacz Blu-ray Disc lub konsola do gier Xbox 360 albo PlayStation 3.

Użytkownicy mogą odtwarzać zapisaną na dysku muzykę i video w iTunes®, a także oglądać zdjęcia na urządzeniach iPhone®, iPod touch® oraz iPad™ (dzięki aplikacji WD Photos™). Mogą także bezpiecznie korzystać oraz dzielić się wszystkimi plikami zgromadzonymi na MyBook Live z dowolnego komputera PC lub Mac podłączonego do Internetu, korzystając z darmowej usługi zdalnego dostępu oferowanego przez WD.

Cechy dysku do sieci domowych My Book Live:
  • Prosta konfiguracja – gotowe w kilka minut
  • Strumieniowe przesyłanie plików video z wbudowanego serwera DLNA
  • Program do automatycznej archiwizacji WD SmartWare™ dla Windows
  • Zgodność z Apple® Time Machine
  • Technologia Gigabit Ethernet dla większej szybkości niż dyski z portem USB 2.0
  • 3-letnia gwarancja.

Pojemność i kompatybilność
Dysk My Book Live będzie oferowany w 2 pojemnościach: 1TB oraz 2 TB i jest kompatybilny z Windows® XP, Windows Vista®, Windows 7, Mac OS® X Leopard® i Snow Leopard® oraz z urządzeniami z certyfikatami DLNA/UPnP®.

Dysk My Book Live objęty jest 3-letnią gwarancją producenta i będzie dostępny w grudniu tego roku w cenach 719 PLN za 1 TB oraz 949 PLN za pojemność 2 TB.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: