eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dysk sieciowy QNAP TS-410

Dysk sieciowy QNAP TS-410

2009-10-08 10:26

Dysk sieciowy QNAP TS-410

© fot. mat. prasowe

QNAP wraz z oficjalnym dystrybutorem w Polsce, firmą EPA Systemy, wprowadziły do oferty nowy dysk sieciowy QNAP TS-410. Urządzenie przeznaczone jest dla użytkowników domowych i segmentu SOHO. Obsługuje cztery dyski twarde, każdy o pojemności 2TB, z możliwością ich wymiany podczas pracy urządzenia (funkcja hot-swap).

Przeczytaj także: Dysk sieciowy QNAP TS-110

fot. mat. prasowe

QNAP TS-410 - zależnie od potrzeb i możliwości użytkownika - obsługuje zarówno dyski 2,5“, jak i 3,5”. Dysk sieciowy QNAP TS-410 posiada procesor Marvell 800MHz oraz 256MB pamięci RAM DDR II. Umożliwia konfigurację RAID 0/1/5/6/5+ dysk zapasowy i JBOD. Dodatkowo, serwer ma możliwość zwiększenia pojemności i migracji pomiędzy trybami RAID online. TS-410 wspiera w pełni protokół iSCSI (może pracować jako inicjator oraz host), ma dwa porty sieciowe Gigabit. Na obudowie TS-410 znajdziemy cztery porty USB (jeden z przodu, reszta na tylnej ściance) oraz dwa porty e-SATA, przydatne w razie konieczności rozbudowy pojemności serwera o zewnętrzne dyski.

Z uwagi na współpracę z różnymi systemami operacyjnymi (Windows, Macintosh, Linux i Unix), a także wsparcie protokołu UPnP/ DLNA, model TS-410 stanowi propozycję dla użytkowników domowych lub firm segmentu SOHO.

Urządzenie posiada wbudowany serwer mediów Twonky Media, który jest kompatybilny z większością odtwarzaczy multimedialnych wspierających DLNA, w tym konsolami do gier (Sony PS3 i Microsoft Xbox 360). Po zainstalowaniu aplikacji DLNA/ UPnP na telefonie iPhone lub odtwarzaczu iPod Touch, z urządzeń tych, poprzez sieć domową, można uzyskać dostęp do multimediów zmagazynowanych na dysku sieciowym QNAP TS-410. Dodatkowo, do zestawu dołączone jest oprogramowanie QGet, które po instalacji na komputerze umożliwia zarządzanie wbudowaną w serwer stacją pobierania plików z sieci P2P. Obsługuje ona takie protokoły, jak Bit Torrent/ FTP/ HTTP. QNAP TS-410 może być wykorzystywany także jako magazyn przechowujący kopię zapasową danych z komputerów podłączonych do sieci LAN, a oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych jest w zestawie z serwerem.

QNAP TS-410 posiada standardowo zainstalowany nowy interfejs zarządzający V3. Zintegrowane z firmware oprogramowanie obsługuje wirtualne dyski (do 8 wirtualnych dysków iSCSI), oferuje odbudowę macierzy RAID, której struktura została uszkodzona np. przez przypadkowe wyciągnięcie jednego z dysków lub jego awarii. Usługa Network Discovery posiada funkcję Bonjour, która oferuje dostęp do usług HTTP, FTP, SAMBA, AFP i SSH bez jakiejkolwiek dodatkowej konfiguracji. Wśród innych funkcji znajduje się wsparcie dla protokołu UPnP, system plików EXT4 z obsługą wolumenów o bardzo dużych rozmiarach, obsługa protokołu SNMP oraz wparcie dla map bitowych w celu przyspieszenia odbudowy wolumenu RAID po awarii lub wymianie/dodaniu nowych dysków. Panel zarządzający w wersji V3 bazuje na interfejsie AJAX, który gwarantuje łatwą obsługę i jest w pełni kompatybilny z popularnymi przeglądarkami.

QNAP posiada dobrą ofertę dysków sieciowych NAS. Na rynku dostępne są modele 1, 2, 4, 5, 6, i 8-dyskowe w obudowie tower oraz modele w obudowie typu rack.

W swoich produktach QNAP oferuje funkcję hot-swap i takie usługi jak iSCSI, podwójny port Gigabit, który można skonfigurować jako fail over, load-balancing i mulit-IP (w dyskach sieciowych opartych na platformie Intel). Dyski sieciowe NAS QNAP zapewnią funkcję hostingu, obsługują RAID 0, 1, 5, 6, i 5+ hot spare, potrafią pobierać pliki, udostępniać drukarki, wykonywać kopię danych przez sieć, nagrywać obraz z kamer IP.

Cena urządzenia wynosi 1885 PLN netto.

Przeczytaj także: Dysk sieciowy QNAP TS-210 Dysk sieciowy QNAP TS-210

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: