eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dyski zewnętrzne WD My Book Elite z e-etykietą

Dyski zewnętrzne WD My Book Elite z e-etykietą

2009-10-09 10:18

Dyski zewnętrzne WD My Book Elite z e-etykietą

© fot. mat. prasowe

Firma WD zaprezentowała nową serię dysków zewnętrznych - My Book Elite z konfigurowalnym wyświetlaczem, nazwanym przez producenta e-etykietą. Dane na elektronicznej etykiecie są czytelne nawet, gdy dysk jest odłączony, dzięki czemu można zidentyfikować zawartość dysku i uzyskać informację o wolnej przestrzeni.

Przeczytaj także: Dysk Iomega eGo Leather

fot. mat. prasowe

Zgodnie z badaniami firmy Parks Associates, szerokopasmowe łącze w przeciętnym gospodarstwie domowym w USA aktualnie przesyła ponad 120 GB cyfrowej treści, a w 2013 roku przewiduje się jej wzrost do 1TB. Wielu użytkowników przechowuje swoje pliki na kilku różnych dyskach zewnętrznych, co może doprowadzić do trudności z zapamiętaniem, jakie oraz czyje dane znajdują się na dyskach.

Nowe, zewnętrzne dyski WD My Book Elite archiwizują pliki w sposób ciągły i automatyczny, wykorzystując oprogramowanie WD SmartWare oraz umożliwiają sprzętowe szyfrowanie danych kluczem 256-bitowym. Seria WD My Book Elite oferuje 3 pojemności: 1TB, 1.5 TB oraz 2 TB.

E-etykieta (wyświetlacz) umieszczona jest na grzbiecie dysku. Za pomocą załączonego oprogramowania WD SmartWare użytkownicy mogą stworzyć e-etykiety i zarządzać ich treścią, w zależności od potrzeb. E-etykieta informuje także o ilości dostępnego miejsca na dysku oraz o zabezpieczeniu hasłem dostępu do zawartości urządzenia. Zastosowana w e-etykiecie technologia papieru elektronicznego, odczytuje zapis cyfrowy jak „tradycyjny” druk, dzięki czemu informacje na wyświetlaczu są widoczne nawet, gdy dysk jest odłączony, a dane mogą być dowolnie zmieniane.

Dyski My Book Elite są wyposażone w oprogramowanie WD SmartWare. Proces archiwizacji rozpoczyna się automatycznie podczas pierwszego podłączenia dysku WD My Book Elite. Graficzny interfejs programu WD SmartWare na bieżąco, w czasie rzeczywistym ilustruje postęp tworzenia kopii zapasowej. Po wykonaniu przez dysk pierwszej operacji backupu, pliki użytkowników są archiwizowane automatycznie przy ich każdorazowej modyfikacji lub tworzeniu nowych.

Dyski My Book Elite umożliwiają zabezpieczenie danych wybranym przez użytkownika hasłem - kombinacją klucza w skali 256-bitowego szyfrowania sprzętowego, który koduje dane przed ich zapisem na dysku.

Nowe dyski zewnętrzne My Book Elite są dostępne w pojemnościach: 1 TB, 1.5 TB i 2 TB. Dyski My Book Elite znajdują się w ofercie wybranych dystrybutorów i reselerów (m.in. Komputronik, Vobis i Yamo) w cenach od 620 PLN do 1380 PLN w zależności od pojemności. Seria My Book Elite jest objęta 3-letnią gwarancją.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: