eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Toshiba Satellite A500-132

Toshiba Satellite A500-132

2009-10-06 00:15

Toshiba Satellite A500-132

© fot. mat. prasowe

Toshiba wprowadza na rynek nową serię komputerów Satellite A500. Jednym z jej przedstawicieli jest model A500-132, który już można nabyć w Polsce.

Przeczytaj także: Notebooki Toshiba z serii Satellite

fot. mat. prasowe

Toshiba Satellite A 500 posiada układ graficzny ATI Mobility Radeon HD4650, który wspiera biblioteki DirectX w wersji 10.1. Zainstalowana w laptopie matryca ma rozmiar 16 cali i może wyświetlać obraz w rozdzielczości HD 1366 x 768 w formacie 16:9. Zastosowanie kinowego formatu matrycy pozwala na oglądanie filmów bez czarnych pasów na górze i na dole ekranu. Dla osób, które wolą jednak oglądać filmy na telewizorze, producent przygotował złącze HDMI CEC, umożliwiające oglądanie nagranych na komputerze filmów full HD bez straty jakości obrazu. Ponadto złącze HDMI pozwala także wykorzystać technologię Regza Link. Dzięki temu osoby posiadające telewizor z tą funkcją mogą sterować oboma urządzeniami za pomocą jednego pilota.

Model A500 posiada touchpad z obsługą Multi-Touch. Nad klawiaturą laptopa umieszczono 8 przycisków dotykowych sterujących multimediami. Jeden z tych przycisków pozwala na używanie funkcji Eco i przejście na energooszczędny tryb pracy. Ograniczenie zużywania energii widać dzięki graficznemu oprogramowaniu, które jest dostępne w pakiecie z komputerem.

W komputerze znajduje się także napęd DVD Super Multi, czytnik najbardziej popularnych kart pamięci (5 w 1), 3 porty USB oraz port eSATA/USB, który może być wykorzystany do ładowania urządzeń przenośnych np. odtwarzaczy MP3 bez konieczności uruchamiania komputera.

Sercem notebooka jest dwurdzeniowy procesor Intel Core 2 Duo P8700, współpracujący z 4 GB pamięci RAM. Zainstalowana pamięć może być rozszerzona do 8GB. Dane przechowywane są na 400 GB dysku twardym. Komunikację ze światem zewnętrznym zapewniają natomiast złącze gigabitowe, moduł łączności bezprzewodowej oraz Bluetooth.

Komputer w Polsce objęty został dwuletnią gwarancją międzynarodową. Można go znaleźć w sklepach w cenie ok. 3700 złotych.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Dysk sieciowy QNAP TS-410

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: