eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitor Acer S243HL

Monitor Acer S243HL

2009-10-05 13:14

Monitor Acer S243HL

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma Acer wprowadziła na rynek monitor panoramiczny LCD S243HL. Jest to 24-calowy monitor panoramiczny, z cienkim profilem i podstawą w kształcie litery "L".

Przeczytaj także: Monitory Acer S273HL, S243HL

Umieszczona z boku podstawa nadaje monitorowi charakterystyczny wygląd. Ponadto można na niej położyć klawiaturę i zaoszczędzić miejsce na biurku. W postawie znajduje się też wbudowany głośnik.

Współczynnik kontrastu o wartości 8 000 000:1, jest optymalizowany przez funkcję Acer Adaptive Contrast Management, która analizuje każdą scenę w celu dostosowania parametrów obrazu dla każdej klatki. Dzięki temu, uzyskuje się dobre odwzorowanie stopniowania kolorów i szczegółów, zwłaszcza w bardzo ciemnych lub bardzo jasnych scenach.

Firma Acer opracowała zupełnie nową serię monitorów EcoDisplay. Ze względu na energooszczędność, cienką konstrukcję oraz materiały niezawierające rtęci, do tej grupy zalicza się też monitor S243HL. Ponadto, monitor S243HL jest objęty gwarancją braku uszkodzonych jasnych pikseli.

W monitorze S243HL zastosowano podświetlenie z białymi diodami LED, które nie zawierają niebezpiecznych substancji, takich jak rtęć, czy halogeny. W porównaniu z monitorami wyposażonymi w tradycyjne podświetlenie CFFL, S243HL może zużywać o 63% energii mniej.

24-calowy panel LCD o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 daje dobry obraz podczas odtwarzania nagrań o dużej rozdzielczości, nadaje się też do nowoczesnych gier i zastosowań multimedialnych, a także pozwala na produktywność. Format 16:9 pozwala na wykorzystanie każdego piksela ekranu podczas odtwarzania filmów kinowych, bez wyświetlania czarnych pasów na ekranie i zniekształcania proporcji obrazu. Dwa interfejsy HDMI umożliwiają przesyłanie nieskompresowanych danych wideo, a tym samym odtwarzanie nagrań z zachowaniem najwyższej możliwej jakości obrazu.

Cena monitora S243HL wynosi 999 zł brutto.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Acer, Acer S243HL, monitory, LED, monitory LCD
Toshiba Satellite A500-132

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: