eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Nowe notebooki Toshiba Satellite

Nowe notebooki Toshiba Satellite

2010-04-26 11:50

Nowe notebooki Toshiba Satellite

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Podczas europejskiej premiery w Barcelonie Toshiba zaprezentowała nową serię multimedialnych notebooków - SatelliteA660, Satellite C650, Satellite L630, Satellite L650 oraz Satellite L670. W zależności od konfiguracji komputery w nowej serii będą dostępne z procesorami Intel Core i7, i5 oraz i3, pamięcią RAM do 8GB, nagrywarką Blu-Ray lub DVD.

Przeczytaj także: Notebook Toshiba Satellite P500

Podstawowe zastosowanie komputera Satellite A660 to korzytanie z multimediów, w związku z czym został on wyposażony w kilka specjalnych udogodnień w tym zakresie.

fot. mat. prasowe

Toshiba Satellite A660

Satellite A660 został wyposażony w technologię WiDi (Intel Wireless Display). Jest to technologia pozwalająca na bezprzewodowy transfer materiału w wysokiej rozdzielczości na ekran telewizora. Działa ona symultanicznie z WiFi, więc pozwala np. na oglądanie filmu bezpośrednio z Internetu na ekranie telewizora. Dodatkowo wykorzystanie technologii Resolution+ umożliwia poprawienie jakości obrazu do parametrów HD w czasie rzeczywistym.

Ponadto nowy komputer może spełniać rolę serwera DLNA. DLNA to standard umożliwiający urządzeniom cyfrowym łączenie się z siecią i wymianę danych z innymi urządzeniami. Za pomocą oprogramowania Toshiba Media Controller można przesyłać zdjęcia, muzykę oraz filmy w sposób bardzo intuicyjny.

W nowej serii Toshiby pojawiła się także technologia „Sleep-and-Music”. Dzięki niej możliwe jest odsłuchiwanie muzyki z odtwarzacza MP3, nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony lub w trybie uśpienia. Zainstalowane w laptopie głośniki Harman/Kardon pozwalają uzyskać dźwięk bardzo wysokiej jakości.

W komputerze znajduje się czytnik najbardziej popularnych kart pamięci (5 w 1), 3 porty USB oraz port eSATA/USB, który może być wykorzystany do ładowania urządzeń przenośnych np. odtwarzaczy MP3 bez konieczności uruchamiania komputera. Komunikację ze światem zewnętrznym zapewniają natomiast złącze gigabitowe, moduł łączności bezprzewodowej oraz Bluetooth.

W Polsce komputery Satellite A660 będą objęte dwuletnią gwarancją, którą będzie można przedłużyć do 4 lat.

fot. mat. prasowe

Toshiba Satellite C650


W zależności od konfiguracji komputery Satellite C650 dostępne będą z procesorami Intel oraz AMD, pamięcią RAM do 8GB, napędem DVD-Super Multi oraz 15,6 calowym ekranem HD z systemem TruBrite.

Laptop został wyposażony w płaską klawiaturę, Touch Pad oraz system Gesture Control. Aplikacja Toshiba LifeSpace pomaga planować pracę, dokumentować projekty oraz segregować dokumenty. Obudowa Satellite C650 pokryta jest warstwą black scratch, która chroni przed pozostawianiem odcisków palców oraz zarysowaniem.

W Polsce komputery Satellite C650 będą objęte dwuletnią gwarancją, którą będzie można przedłużyć do 4 lat.

fot. mat. prasowe

Toshiba Satellite L630

W zależności od konfiguracji komputery Salellite L630 dostępne będą z procesorami Intela, pamięcią RAM do 8GB oraz nagrywarką Blu-Ray. Komunikację ze światem zewnętrznym zapewniają złącze gigabitowe, moduł łączności bezprzewodowej oraz Bluetooth.

Model Satellite L630 waży 2.1kg i został wyposażony m.in. optyczny dysk twardy i czujnik 3D, zabezpiecza dysk przed uszkodzeniem podczas upadku. Pokryty warstwą „black scratch” jest odporny na zarysowania i ślady odcisków palców.

fot. mat. prasowe

Toshiba Satellite L650


Nowy komputer jest wyposażony w standard DLNA, który umożliwia urządzeniom cyfrowym łączenie się z siecią i wymianę danych z innymi urządzeniami. Oprogramowanie Toshiba Media Controller pozwala na swobodny przepływ plików wideo np. z portalu Youtube bezpośrednio na ekran telewizora. Technologia Dolby Advanced Audio zapewnia wysoką jakość dźwięku zarówno przy wykorzystaniu głośników jak i słuchawek.

W Polsce komputery Satellite L630 będą objęte dwuletnią gwarancją, którą będzie można przedłużyć do 4 lat.

Jeszcze przed wakacjami na rynku mają się pojawić nowe modele notebooków Toshiby przeznaczone do pracy i zabawy w domu. 15-calowy Satellite L650 oraz 17-calowy Satellite L670 oferują wysoką wydajność w przystępnych cenach.

fot. mat. prasowe

Toshiba Satellite L670

Nowe modele zostały skonstruowane w oparciu o procesory Intel Core i3 oraz i5 oraz AMD. Będą wyposażone w pamięć RAM o pojemności do 8GB oraz dyski twarde do 640GB. Konfiguracje obu komputerów będą dostępne ze stacjami Blu-Ray pozwalającymi zapisać na płycie do 50GB danych. Wyświetlanie grafiki będą wspomagały dedykowane karty włącznie z modelem ATI Mobility Radeon HD 5650.

W Polsce sprzęt zostanie objęty dwuletnią gwarancję, którą będzie można przedłużyć do 4 lat.

Laptopy Toshiba wykonane są zgodnie z europejskimi regulacjami ochrony środowiska i pozwalają na oszczędne korzystanie z energii.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: