eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Notebook Toshiba Qosmio F60-10H

Notebook Toshiba Qosmio F60-10H

2010-02-23 00:15

Notebook Toshiba Qosmio F60-10H

© fot. mat. prasowe

W miesiąc po ogólnoświatowej premierze na targach CES 2010 nowy multimedialny notebook Toshiba Qosmio F60-10H zagościł na polskim rynku. Sprzęt oferowany jest w konfiguracji z procesorem Intel Core i5 i kosztuje ok. 4400 złotych.

Przeczytaj także: Notebook Toshiba AC100

fot. mat. prasowe

Qosmio to multimedialna rodzina komputerów przenośnych Toshiby. Służą one przede wszystkim do domowej rozrywki, gier oraz oglądania i przetwarzania wideo wysokiej jakości. Qosmio F60 to najmniejszy z komuterów dostępnych w serii. Jego smukła sylwetka (ok. 3 centrymetry grubości), ważąca 2,8 kg skrywa w sobie najnowsze technologie i podzespoły. Sprzęt został wyposażony w matrycę 15,6 cala, która wyświetla obraz o rozdzielczości 1366 x 768. Pokazywanie obrazu wspierane jest przez kartę graficzną NVIDIA GeForce GT 330M z obsługą technologii CUDA i 1GB własnej pamięci.

Sercem komputera jest nowy procesor Intel Core i5-430M, który wyposażono w technologię Turbo Boost, automatycznie zwiększającą szybkość procesora wtedy, gdy wymagana jest dodatkowa moc. Procesor współpracuje z 4GB pamięci RAM, którą użytkownik może rozszerzyć do 8GB. Na mieszczącym 500GB dysku twardym znajdzie swoje miejsce kolekcja zdjęć czy filmów.

Sprzęt wyposażono w stację Blu-Ray, która odczytuje i zapisuje także tradycyjne płyty DVD. Miłośnicy filmów wysokiej jakości bez problemów będą je mogli odtwarzać na komputerze, lub telewizorze, po podłączeniu przez kabel HDMI. Komputer posiada wbudowane głośniki Harman/Kardon, mikrofon oraz kamerę internetową HD. Oprócz gniazda HDMI, na bocznych ściankach obudowy znajdują się także 3 porty USB, 1 port eSATA/USB oraz gniazdo kart pamięci obsługujące 5 popularnych formatów.

Model Toshiba Qosmio F60 jest objęty dwuletnią gwarancją, która może być wydłużona do 4 lat.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: