eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dwuekranowy laptop Toshiba Libretto W100

Dwuekranowy laptop Toshiba Libretto W100

2010-06-26 00:05

Dwuekranowy laptop Toshiba Libretto W100

© fot. mat. prasowe

Firma Toshiba zaprezentowała pierwszy na świecie dwuekranowy laptop z systemem Windows 7. Limitowana wersja tego modelu pojawi się na polskim rynku już latem.

Przeczytaj także: Notebook Toshiba Qosmio F60-10H

fot. mat. prasowe

Libretto W100 waży w zależności od baterii – od 700 do 850 gramów i dzięki temu jest jednym z najlżejszych komputerów PC. Dwuekranowy W100 posiada wbudowany dysk SSD o pojemności 62GB, 2GB pamięci RAM, moduł sieci bezprzewodowej lub modem 3G, kamerę, zainstalowany system Windows 7 Home Premium i co najważniejsze dwa 7-calowe dotykowe ekrany LCD.

Właśnie te dwa dotykowe ekrany rewolucjonizują korzystanie z komputera. Dzięki nim można łatwo zarządzać danymi, rozszerzać obraz z górnego ekranu na oba tak by mieć większy widok całości. Dolny ekran może służyć jako pełnowymiarowa klawiatura. Po obróceniu urządzenia o 90 stopni W100 może być wykorzystywany jako czytnik e-booków. Użytkownik z łatwością może przeciągać palcem dokumenty czy ikony z jednego ekranu na drugi. Laptop posiada jedynie 4 przyciski. Jest tak mały i poręczny, że można go zabrać praktycznie wszędzie.

Dotykowe funkcjonalności jakie oferuje system Windows 7 to nie wszystko. Toshiba dodała kilka dodatkowych elementów, które pozwolą na łatwe zarządzanie sprzętem. Na przykład aplikacja Toshiba Life Space pozwalająca na szybsze uzyskiwanie dostępu do ulubionych funkcji.

W Polsce komputery Libretto W100 objęte będą dwuletnią gwarancją.

Przeczytaj także: Notebook Toshiba AC100 Notebook Toshiba AC100

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: