eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Notebook Toshiba Qosmio X500-110

Notebook Toshiba Qosmio X500-110

2009-12-27 00:15

Notebook Toshiba Qosmio X500-110

© fot. mat. prasowe

Toshiba wprowadziła na rynek multimedialny notebook Toshiba Qosmio X500-110 przeznaczony dla graczy komputerowych. Urządzenie posiada procesor Intel Core i7, 6GB pamięci RAM, dysk twardy 1TB oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTS 250M. Komputer nadaje się do gry i multimediów.

Przeczytaj także: Toshiba Satellite L505-111

fot. mat. prasowe

Oglądanie obrazów możliwe jest dzięki 18,4 calowemu ekranowi, w rozdzielczości full HD (1920 x 1080). Komputer ma zamontowany również czytnik Blu-Ray. Osoby, które nie posiadają płyt Blu-Ray, także mogą korzystać z jakości full HD, dzięki zastosowanej technologii Resolution +. Jest to technologia wieloetapowego procesu skalowania sygnałów o standardowej rozdzielczości do jakości HD. Procesor Meta Brain będący "silnikiem" technologii Resolution+ analizuje oddzielnie każdą klatkę o obrazu. Następnie dzieli każdy obraz na trzy typy segmentów – po pierwsze wyróżnia takie, w których występują linie, po drugie takie, w których występuje duża ilość szczegółów, wreszcie wyodrębnia te segmenty, które są względnie jednorodne. Potem każdy segment jest specjalnie obrabiany, by w efekcie powstał obraz dobrej jakości.

Wyświetlanie grafiki wspiera karta NVIDIA GeForce GTS 250M, która wykorzystuje rdzeń wykonany w procesie 40 nm. Układ współpracuje z własną pamięcią 1024 MB GDDR5, z którą komunikuje się poprzez 128-bitową szynę.

Sercem notebooka jest platforma mobilna Calpella oparta o procesor Intel Core i7, taktowany częstotliwością 1600 MHz i wyposażony w 6 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Procesor współpracuje z 6GB pamięci RAM, która może być rozszerzona do 8GB. Dźwięk z komputera wydobywa się poprzez głośniki Harman Kardon.

Laptop został wyprodukowany zgodnie z zaleceniami RoHS oraz posiada certyfikat ENERGY STAR 5.0. Na polskim rynku komputer został objęty dwuletnią gwarancją.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: