eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Notebooki Toshiba z serii Satellite

Notebooki Toshiba z serii Satellite

2009-06-17 00:54

Notebooki Toshiba z serii Satellite

Toshiba Satellite A500 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma Toshiba wprowadziła na rynek cztery nowe komputery przenośne z serii Satellite: A500, U500, L500 oraz L550. Nowe modele zostały wyposażone m.in. w funkcję Eco, która umożliwia przejście na energooszczędny tryb pracy, oraz procesory firmy Intel lub AMD.

Przeczytaj także: Notebook Toshiba Satellite A500 z Blu-Ray

fot. mat. prasowe

Toshiba Satellite A500

Toshiba Satellite A500

Toshiba Satellite A500 została wyposażona w 16-calowy ekran TrueBrite o rozdzielczości 1366x768 pikseli, wyświetlający obraz w formacie 16:9. Sprzęt posiada analogowo-cyfrowy tuner telewizyjny oraz głośniki Harman-Kardon, a także pełną klawiaturę z wydzielonym blokiem numerycznym i touchpad z obsługą Multi-Touch, co oznacza iż komputerem można sterować więcej niż jednym palcem. Nowy model wyposażono także w złącze HDMI CEC, które w połączeniu z technologią REGZA-Link pozwala na sterowanie notebookiem za pomocą dowolnego pilota np. do telewizora. Ponadto nad klawiaturą umieszczono 8 przycisków dotykowych sterujących multimediami, z czego jeden z nich umożliwia użycie funkcji Eco i przejście na energooszczędny tryb pracy. Ograniczenie zużywania energii widać dzięki graficznemu oprogramowaniu, które jest dostępne w pakiecie.

Notebook Satellite A500 pozwala na nawiązywanie połączeń sieciowych za pomocą oprogramowanie Toshiba ConfigFree, które steruje zarówno sieciami WLAN jak i połączeniami Bluetooth. W komputerze znajduje się także napęd DVD Super Multi, czytnik kart pamięci 5-w-1, 3 porty USB oraz port eSATA/USB, który może być wykorzystany do ładowania urządzeń przenośnych np. odtwarzaczy MP3, bez konieczności uruchamiania komputera. W zależności od konfiguracji notebooki są dostępne z procesorami Intel lub AMD. Maksymalna dostępna pamięć to 8GB, a pojemność dysku 500GB. Dodatkowo, wybrane modele posiadają dyski SSD o pojemności 64GB. Sprzęt został wyposażony w karty graficzne ATI Mobility Radeon HD 4570 GPU (512MB) lub HD4650 (1GB), a także wbudowaną kamerę HD.

fot. mat. prasowe

Toshiba Satellite U500

Toshiba Satellite U500

Toshiba Satellite U500, dostępna w kolorze Luxe Brown, w podstawowej wersji została wyposażona w zwykłą, a w rozszerzonej w podświetlaną klawiaturę oraz chromowane dodatki. Waga laptopa zaczyna się od 2,15 kg, a jego wymiary to 317 mm x 230,6 mm. Przednia część U500 mierzy 29,5 mm, tylnia natomiast 38,2 mm. Bateria zapewnia do 3,5 godzin pracy, a w razie upadku lub nagłych wstrząsów, dane laptopa chronione są przez trójwymiarowy czujnik, który odsuwa głowicę dysku twardego. Nowy model stosuje takie funkcje jak: Multi-Touch Control, Toshiba ConfigFree, czy PC Health Monitor umożliwiająca kontrolowanie temperatury oraz stanu baterii. Dodatkowo obsługę audio/video zapewnia osiem przycisków, a poziom zużycia baterii można regulować przy pomocy opcji Toshiba Eco.
Przeczytaj także: Toshiba Satellite A500-132 Toshiba Satellite A500-132

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: