eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Serwery RackStation RS810+ i DiskStation DS411+

Serwery RackStation RS810+ i DiskStation DS411+

2010-07-20 00:05

Serwery RackStation RS810+ i DiskStation DS411+

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma Synology Inc. oficjalnie zaprezentowała serwery RackStation RS810+ oraz DiskStation DS411+, czterodyskowe urządzenia NAS, bogato wyposażone w funkcje biznesowe. Dedykowano je małym i średnim firmom, poszukującym elastycznych i wydajnych rozwiązań z zakresu pamięci masowej.

Przeczytaj także: Synology: nowe serwery NAS

W testach, przeprowadzonych w środowisku Windows® i w konfiguracji RAID 5, nowe serwery uzyskały średnią prędkość odczytu 112 MB/s. RS810+ zapisywał przy tym dane ze średnią szybkością 107 MB/s, a DS411+ 106 MB/s. Uzyskiwane czasy reakcji serwera Web również były godne uwagi – Synology RS810+ oraz DS410+ radziły sobie z 1000 równoległych zapytań w czasie krótszym niż 32 sekundy.

Dla pragmatycznie nastawionego i rozwijającego się sektora małych i średnich firm, Synology RS810+ we współpracy z przystawką RX410 oferuje opcję skalowania pojemności do 16 TB danych i rozszerzenia pamięci RAM do 3 GB. Serwer Synology RS810+ otrzymał certyfikat VMware® ready, potwierdzający niezawodność i gotowość urządzenia do realizacji usług wirtualizacji.
Dyski twarde działają w trybie hot swap, zapewniając nieprzerwane funkcjonowanie sprzętu w w razie konieczności wymiany jednego z nich. Zamiast wymontowywania całego serwera z szafy rackowej, wkręty mocujące jego płytę główną mogą zostać z łatwością odkręcone, umożliwiając bezproblemowy dostęp do wnętrza, a w konsekwencji zmniejszając koszty obsługi serwisowej. Dla przedsiębiorstw wymagających bezpieczeństwa i nieprzerwanego dostępu do zgromadzonych danych, Synology RS810RP+ oferuje redundantne zasilacze, gwarantujące bezpieczeństwo i mniejszą możliwość przestojów w dostępie do plików.

Synology RS810+ zużywa 68 Watt energii, a DS411+ 60.5 Watów. Funkcje oszczędzania energii, jak Wake on LAN/WAN, programowalny czas włączenia i wyłączenia serwera, a także hibernacja dysków twardych, sprawia, że użytkownicy są w stanie nie tylko zredukować zapotrzebowanie na prąd, ale i przyczynić się do ochrony naszego środowiska.
Obsługę Synology RS810+ oraz DS411+ zapewnia uznany system operacyjny Synology DiskStation Manager 2.3 (DSM 2.3), zaprojektowany tak, by udostępniać przedsiębiorstwom korzystną cenowo alternatywę do kilku sieciowych urządzeń lub wręcz kosztownych serwerów PC. Synology RS810+ oraz DS411+ realizują funkcje serwera sieci Web obsługującego do 30 domen internetowych, przystępnego cenowo systemu monitoringu wideo, zarządzanego przez Surveillance Station i korzystającego nawet z 20 kamer IP, a także serwera poczty elektronicznej, wspierającego za pośrednictwem Mail Station szereg protokołów. Co więcej, wśród oferowanych funkcji biznesowych znajduje się także współdzielenie danych pomiędzy różnymi platformami, przechowywanie i transmisja danych w postaci kodowanej, rozwiązania do kompleksowego wykonywania kopii zapasowej, iSCSI target na poziomie blokowym, a także integracja z Windows ADS.

Synology RS810+, RS810RP+ i RX410 objęte są pełną, 5-letnią gwarancją, a model DS411+ 2-letnią, gwarantując użytkownikom spokój i bezpieczeństwo.

Serwery Synology RS810+, RS810RP+, RX410 oraz DS411+ trafiają już do dystrybutorów na całym świecie.

Przeczytaj także: Dysk sieciowy Synology DS410 Dysk sieciowy Synology DS410

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: