eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dysk sieciowy Synology DS410

Dysk sieciowy Synology DS410

2010-03-22 00:05

Dysk sieciowy Synology DS410

© fot. mat. prasowe

Firma Synology zaprezentowała nowy model dysku sieciowego Synology DS410 - przeznaczony zarówno dla użytkowników domowych, jak i firm. Z uwagi na dużą szybkość (w trybie RAID 5 i w środowisku Windows średnia prędkość odczytu wynosi 115 MB/s, a zapisu 54 MB/s), Synology DS410 stanowi funkcjonalne rozwiązanie dla użytkowników poszukujących sposobu na wydajne współdzielenie i przechowywanie danych.

Przeczytaj także: Synology DiskStation DS710+

fot. mat. prasowe

Obsługę urządzenia zapewnia oprogramowanie systemowe Synology DiskStation Manager 2.3 (DMS 2.3), które sprawia, że DS410 posiada łatwy w obsłudze interfejs i sprawdza się jako dysk sieciowy zapewniający użytkownikom dostęp do zgromadzonych danych.

Dodatkowo oferuje szereg przydatnych aplikacji o biznesowym charakterze takich, jak kompleksowe rozwiązanie do wykonywania i przechowywania kopii zapasowej, współdzielone katalogi z możliwością szyfrowania 256-bitowym kluczem AES oraz funkcją Synology Hybrid RAID (SHR), która – w przypadku wykorzystywania dysków twardych o różnej pojemności – umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na dane oraz zastosowanie odpowiedniego poziomu ochrony plików,

Wśród dostępnych w Synology DSM 2.3 funkcji znajduje się także m.in. konfigurator EZ-Internet, który prowadzi użytkownika przez wszystkie ustawienia dysku sieciowego związane z dostępem do danych z sieci Internet, możliwość wykonywania kopii bezpieczeństwa w tzw. chmurze w serwisie Amazon S3® oraz aplikacja DS cam na telefony iPhone® wspierająca monitoring wideo prowadzony za pośrednictwem Synology Surveillance Station. Redukcję kosztów związanych z używaniem urządzenia zapewniają przyjazne dla środowiska rozwiązania, jak funkcja Wake on LAN, możliwość programowania godziny włączenia i wyłączenia oraz hibernacja dysków twardych.

Synology DS410 wyposażony jest w zmiennoprzecinkowy procesor 1.06 GHz, 64-bitową szynę pamięci, 533MB pamięci RAM DDRII, port sieciowy Gigabit LAN, dwa złącza USB i jedno eSATA. W zakresie szyfrowania danych, Synology DS410 wyposażony jest w sprzętowy, 256-bitowy mechanizm AES, który odciąża jednostkę centralną w procesie zabezpieczania plików i sprawia, że urządzenie charakteryzuje się zwiększoną wydajnością w porównaniu z szyfrowaniem danych przez dedykowany software.

Przeczytaj także: Synology: nowe serwery NAS Synology: nowe serwery NAS

Przeczytaj także

Nowe monitory iiyama

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: