eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Synology: nowe serwery NAS

Synology: nowe serwery NAS

2010-05-21 00:10

Synology: nowe serwery NAS

© fot. mat. prasowe

Firma Synology Inc. zaprezentowała nowe serwery NAS - modele DiskStation DS110+ oraz DS210+ o wysokiej wydajności i gwarantujące dobry poziom bezpieczeństwa danych. Urządzenia kierowane są na rynek małych i średnich przedsiębiorstw, oferując firmom możliwość wydajnego współdzielenia plików, wykonywania kopii bezpieczeństwa oraz zwiększania produktywności za pośrednictwem bogatego zestawu biznesowych funkcji.

Przeczytaj także: Dysk sieciowy Synology DS410

fot. mat. prasowe

Synology DS110+ i DS210+ stanowią ciekawe rozwiązanie dla użytkowników poszukujących godnego zaufania sprzętu do przechowywania danych, wymagających zarazem wysokiej wydajności w zakresie współdzielenia plików.

Przeprowadzone w laboratoriach Synology testy wykazały, że w środowisku Windows® serwer Synology DS110+ uzyskuje średnią prędkość odczytu na poziomie przekraczającym 108 MB/s oraz ponad 68 MB/s podczas zapisu. Dla Synology DS210+ wyniki wynoszą: ponad 108 MB/s podczas odczytu danych i ponad 58 MB/s dla zapisu. Szybkość reakcji serwera sieci Web jest równie imponująca – przetworzenie tysiąca równoległych zapytań zabiera modelowi Synology DS110+ 85,08 sekundy, a DS210+ 78,14 sekundy.

Nowe modele Synology DS110+ oraz DS210+ są wyposażone w sprzętowy mechanizm kodowania 256-bitowym kluczem AES, który odciąża jednostkę centralną od zadań związanych z kodowaniem. Przekłada się to na uzyskanie przez nowe dyski sieciowe większych transferów podczas obsługi zgromadzonych plików. Przeprowadzone przez Synology testy wykazały, że sprzętowe kodowanie zwiększa odczyt danych przechowywanych na serwerze NAS o 200 proc. w porównaniu z urządzeniem, które kodowanie dokonywane jest programowo.

Synology DS110+ zużywa 21 W energii podczas standardowej pracy. DS210+ zadowala się 30 W. Urządzenia posiadają m.in. takie funkcje, jak Wake on LAN/WAN, programowalną godzinę włączenia i wyłączenia, a także hibernację dysku twardego, które pomagają w redukcji zużycia energii i zanieczyszczenia środowiska, a także obniżają koszt pracy sprzętu.

Nowe modele są wyposażone w zmiennoprzecinkowy procesor 1,06 GHz, 64-bitową szynę pamięci, 512 MB pamięci RAM, łącze Gigabit LAN, trzy porty USB oraz jedno eSATA.

Ograniczone zaplecze i zasoby ludzkie sprawiają, że małe oraz średnie firmy spotykają się z problemami w zarządzaniu różnymi elementami infrastruktury sieciowej. Synology DS110+ oraz DS210+ pracują pod kontrolą sprawdzonego oprogramowania systemowego Synology DiskStation Manager 2.3 (DSM 2.3) i stanowią opłacalną kosztowo alternatywę dla innych sieciowych urządzeń, a nawet serwerów PC. Zintegrowana w urządzeniu Web Station umożliwia hosting do 30 stron internetowych na jednym urządzeniu Synology DS110+ lub DS210+.

Dodatkowa aplikacja Mail Station przekształca dyski sieciowe Synology w serwer poczty elektronicznej. Surveillance Station 4 umożliwi firmom uruchomienie bazującego na kamerach IP i strzegącego pomieszczeń monitoringu wideo, którym można zarządzać za pomocą scentralizowanego interfejsu. File stadion 3 i serwer FTP z kodowaniem upraszczają dostęp do danych przez Internet. Takie funkcje, jak HTTPS, zapora sieciowa oraz automatyczne blokowanie adresów IP gwarantują, że współdzielenie plików przez Internet jest bardzo bezpieczne.

Firmware DSM 2.3 posiada takie nowe możliwości, jak funkcja Synology Hybrid RAID (SHR), odpowiadająca za zarządzanie trybem RAID i pojemnością zamontowanych dysków twardych, możliwość wykonywania kopii w tzw. chmurze w serwisie Amazon S3®, kreator EZ-Internet ułatwiający konfigurację związaną z dostępem do urządzenia przez Internet (m.in. przekierowanie portów oraz usługa DDNS), monitoring wideo przy użyciu aplikacji DS cam na telefony iPhone®. Całość sprawia, że korzystanie z dysków sieciowych Synology DS110+ oraz DS210+ jest łatwe i efektywne.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: