eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Canon imageRUNNER ADVANCE: nowa seria

Canon imageRUNNER ADVANCE: nowa seria

2010-05-22 00:05

Canon imageRUNNER ADVANCE: nowa seria

© fot. mat. prasowe

Firma Canon zaprezentowała nową serię czarno-białych urządzeń wielofunkcyjnych opartych na platformie imageRUNNER ADVANCE. Sześć nowych modeli: imageRUNNER ADVANCE 6055, 6055i, 6065, 6065i, 6075 oraz 6075i, drukujących z szybkością odpowiednio 55, 65 i 75 stron na minutę, jest przeznaczonych do zastosowań biurowych, zarówno w małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i korporacjach.

Przeczytaj także: Urządzenia wielofunkcyjne Canon i-SENSYS

fot. mat. prasowe

Platformę Canon imageRUNNER ADVANCE zaprojektowano z myślą o zwiększeniu wydajności pracy poprzez automatyzację procesów przepływu dokumentów i ścisłą integrację z popularnymi biurowymi systemami IT. Te pierwsze, czarno-białe drukarki biurowe wykorzystujące platformę imageRUNNER ADVANCE wspierają aplikacje Canon, takie jak uniFLOW Output Manager (OM) oraz iW360, a także systemy firm trzecich, pozwalając na zautomatyzowanie obiegów dokumentów oraz usprawnienie pracochłonnych procesów związanych z intensywnym przetwarzaniem dokumentów. Nowe urządzenia to dobre rozwiązania dla przedsiębiorstw z wielu sektorów, w tym publicznego, edukacyjnego, prawnego, handlowego, administracyjnego i finansowego.

Urządzenia imageRUNNER ADVANCE, które zastępują popularną serię Canon iR50xx, oferują szereg ulepszeń w porównaniu z poprzednią platformą iR, w tym nowy, zaawansowany kontroler, który szybciej zarządza wieloma zadaniami druku. Udoskonalony interfejs użytkownika na kolorowym, dotykowym ekranie TFT (8,4 cala) można łatwo personalizować, dodając do niego procesy uruchamiane pojedynczym dotknięciem, co przyspiesza dostęp do potrzebnych funkcji i zwiększa produktywność użytkowników. Ponadto nowe modele są łatwiejsze w utrzymaniu i bardziej niezawodne za sprawą ulepszonej architektury, która ogranicza bieżące koszty i maksymalizuje okres bezawaryjnej pracy.

Zastosowany w nowych maszynach jednoprzebiegowy, dwustronny skaner kolorowy umożliwia skanowanie dokumentów papierowych z szybkością 200 obrazów na minutę do wielu różnych lokalizacji, w tym biurowych systemów zaplecza, co pozwala ograniczyć ilość papierowych dokumentów. Nowe czarno-białe urządzenia imageRUNNER ADVANCE współpracują z technologiami Adobe, w tym Adobe® PDF, Adobe® PDF/A-1b oraz Reader Extensions PDF, umożliwiając użytkownikom znakowanie, dodawanie uwag i wstawianie adnotacji, aby ułatwić oraz przyspieszyć współpracę nad dokumentami. Format pliku Adobe® PDF/A-1b pozwala zapisać dokumenty do długoterminowej archiwizacji.

Nowe modele oferują zaawansowane zabezpieczenia, takie jak blokada skanowania dokumentów — Document Scan Lock Kit — który chroni poufne dokumenty przed niepożądanym zeskanowaniem i kopiowaniem, oraz integracja z oprogramowaniem Adobe LiveCycle Rights Management Server ES umożliwiająca kontrolę dostępu do dokumentów zespołowych. Dzięki funkcji My Print Anywhere użytkownicy mogą bezpiecznie drukować z dowolnego urządzenia w sieci za pośrednictwem oprogramowania Canon uniFLOW OM. Ponadto takie funkcje, jak szyfrowanie danych, bezpieczne wymazywanie danych oraz możliwość fizycznego usunięcia dysków twardych zapewniają dodatkowy stopień bezpieczeństwa przedsiębiorstwom, które przetwarzają poufne dane.

Urządzenia imageRUNNER ADVANCE posiadają certyfikat ENERGY STAR i oferują energooszczędność z jednym z najniższych współczynników łącznego zużycia energii (Total Energy Consumption, TEC ) w tej klasie. Nowe modele zużywają ponad 50 procent mniej energii niż poprzednie maszyny, pobierając 1,5 wata w trybie uśpienia.

Urządzenia zostały opracowane w ramach systemu projektowania Canon Life Cycle Assessment (LCA) w celu zminimalizowania emisji dwutlenku węgla w całym cyklu ich życia, od produkcji przez logistykę i dostawę aż po zużycie energii podczas użytkowania. Nowa seria, w której zastosowano „zielone” technologie, takie jak plastik pochodzący z recyklingu i biotworzywa, pozwala zmniejszyć emisje CO2 o ponad 10 proc. w porównaniu z poprzednimi modelami. Polityka Green Procurement firmy Canon gwarantuje, że nowe urządzenia są w pełni zgodne z unijną dyrektywą RoHS.

Seria imageRUNNER ADVANCE 6000 będzie dostępna w całej Europie od czerwca 2010 roku.

TRANSCEND: dysk StoreJet 25M3

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: