eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › TRANSCEND: dysk StoreJet 25M3

TRANSCEND: dysk StoreJet 25M3

2010-05-23 00:03

TRANSCEND: dysk StoreJet 25M3

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

TRANSCEND przedstawił drugi dysk zewnętrzny z rodziny StoreJet wyposażony w interfejs USB 3.0 - StoreJet 25M3. Tak jak jego poprzednik, StoreJet 25M z USB 2.0 cechuje się wstrząsoodporną konstrukcją oraz systemem One Touch służącym do autobackupu.

Przeczytaj także: Transcend: dysk zewnętrzny StoreJet 35T

Zastosowany w StoreJet 25M3 standard USB 3.0 pozwala użytkownikom na zwiększenie prędkości transferu danych do 90MB/s. Dzięki temu został znacznie skrócony czas transferu dużych plików.

Dysk jest kompatybilny wstecz, mogąc współpracować także z urządzeniami obsługującymi USB 2.0 lub USB 1.1. Dioda LED wskazuje na typ połączenia – pracując w trybie USB 2.0 świeci się na pomarańczowo, przy przejściu w tryb USB 3.0 przybiera kolor niebieski.

Przy projektowaniu dysku StoreJet 25M3 szczególny nacisk położono na ochronę przechowywanych danych. W tym celu zastosowano specjalną wytrzymałą konstrukcję zabezpieczającą urządzenie przed wstrząsami i wibracjami. Składa się na nią trójstopniowy system ochrony – antypoślizgowa silikonowa powłoka pochłaniająca drgania, wzmocniona obudowa równomiernie rozprowadzająca siłę ewentualnych uderzeń oraz wewnętrzne tłumiki.

Dobrą wytrzymałość dysku potwierdzają rygorystyczne testy amerykańskiej armii przeprowadzane w kierunku odporności na skutki upadku (MIL-STD-810F 516.5- Transit Drop).

StoreJet 25M3 wyposażono również w przycisk One Touch, który umożliwia szybki i wygodny backup plików i ich synchronizację z danymi na notebooku lub pececie. Ponadto użytkownicy dysku mogą korzystać z dołączonego darmowego oprogramowania StoreJet™ elite oferującego narzędzia internetowe i do tworzenia kopii zapasowych oraz szyfrowanie AES 256-bit.

StoreJet 25M3 został objęty 3-letnią gwarancja producenta. Dostępny jest w wersjach pojemnościowych 500 GB i 640 GB.

Przewidywana cena detaliczna StoreJet™ 25M3 o pojemności 500 GB wynosi 412 zł brutto, a 640 GB – 461 zł brutto.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: