eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Synology DiskStation DS213+

Synology DiskStation DS213+

2012-08-28 13:42

Synology DiskStation DS213+

Dyski Synology-DS213 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma Synology zaprezentowała DiskStation DS213+, nowy model dwudyskowego serwera NAS, zaprojektowanego jako bezpieczne, energooszczędne i bogate w funkcje rozwiązanie do przechowywania danych, kierowane do małych i średnich firm.

Przeczytaj także: Synology DiskStation DS112+

fot. mat. prasowe

Dyski Synology-DS213

Dyski Synology-DS213 podczas odczytu plików uzyskuje prędkość 49,6 MB/s


Nowy DiskStation DS213+ oferuje najszybszy w swojej klasie transfer zakodowanych danych, zapewniając jednocześnie wyjątkowo niskie zużycie energii, które podczas hibernacji systemu wynosi jedynie 2,64W. Aby zapewnić bezpieczne i wydajne współdzielenie danych, podczas odczytu plików zakodowanych kluczem AES 256-bitów, DS213+ uzyskuje prędkość 49,6 MB/s, a podczas zapisu 24,7 MB/s. Nowy tryb System Hibernation obniża zużycie energii – podczas uśpienia systemu aktywnie analizuje ruch sieciowy i w razie potrzeby przywraca pełne działanie urządzenia. System Hiberantion – w porównaniu do stanu całkowitego wyłączenia serwera − zapewnia większą równowagę pomiędzy inteligentnym zarządzaniem energią a zdolnością systemu do reakcji.

DS213+ korzysta z dwurdzeniowego procesora 1,067GHz i w środowisku Windows® oraz konfiguracji RAID 1 uzyskuje średnią prędkość odczytu danych na poziomie 110,36 MB/s, a zapisu 84,31 MB/s. W trosce o komfort użytkowników, DS213+ posiada także 64-bitowy, zmiennoprzecinkowy układ obliczeniowy, który znacznie przyspiesza prędkość kodowania i dekodowania w aplikacjach, od których oczekuje się szczególnie dużej wydajności, np. powiązanych z obsługą multimediów. Dodatkowo, DS213+ oferuje usprawnione rozwiązania do monitoringu wideo, obsługując 12-kanałową, strumieniową transmisję obrazu z kamer IP w wysokiej rozdzielczości, spełniając tym samym oczekiwania użytkowników biznesowych związane z bezpieczeństwem.

fot. mat. prasowe

Synology-DS213

Synology-DS213 - System Hibernation obniża zużycie energii podczas uśpienia


Synology DS213+ posiada gniazdo na karty SD do bezproblemowej obsługi danych z wymiennych nośników, jedno złącze eSATA (podłączenie zewnętrznego urządzenia do przechowywania kopii zapasowej) oraz dwa porty USB 3.0 do szybszej wymiany plików. W odniesieniu do dysków twardych, serwer wspiera też mechanizm hot-swap, który dodatkowo zwiększa niezawodność systemu. Konstrukcja obudowy tłumi generowany przez urządzenie szum, a zastosowany w DS213+ wentylator o średnicy 92 mm gwarantuje wydajny obieg powietrza – głośność serwera wynosi jedynie 19,9 dB(A), co oznacza, że jego praca jest znacznie cichsza od standardowego komputera PC.

Za zarządzanie Synology DS213+ odpowiada DiskStation Manager 4.0 (DSM 4.0), system operacyjny wykorzystywany we wszystkich serwerach Synology DiskStation. DSM 4.0 oferuje szeroki zakres funkcji, które zwiększają efektywność i gwarantują łatwiejszą realizację zadań. System posiada elegancki interfejs użytkownika, który został zoptymalizowany pod kątem obsługi wielozadaniowości.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Projektor Vivitek D8800

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: