eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dysk sieciowy QNAP TS-110

Dysk sieciowy QNAP TS-110

2009-10-28 00:15

Dysk sieciowy QNAP TS-110

© fot. mat. prasowe

Firma QNAP przedstawiła nowy dysk sieciowy QNAP TS-110 dla użytkowników domowych i małych firm, który może służyć, jako miejsce na kopię zapasową, cyfrowe zdjęcia, muzykę i filmy.

Przeczytaj także: Dysk sieciowy QNAP TS-210

fot. mat. prasowe

QNAP TS-110 obsługuje jeden dysk twardy 3,5” SATA o maksymalnej pojemności 2 TB. Niski pobór energii zapewnia procesor Marvell 800MHz oraz 256 MB pamięci RAM DDR II. Dostęp do dysku sieciowego możliwy jest z komputerów pracujących pod kontrolą takich systemów operacyjnych, jak: Windows, Macintosh, Linux i UNIX.

QNAP TS-110 obsługuje w pełni protokół iSCSI oraz został wyposażony w port Gigabit, funkcję kontroli stanu dysku twardego, mechanizmy kontroli dostępu i powiadamiania użytkownika o statusie urządzenia. Na obudowie modelu TS-110 znajdują się 3 złącza USB (jedno z przodu, dwa na tylnej ściance), które umożliwiają podłączenie zewnętrznych dysków USB, gdy zaistnieje potrzeba zwiększenia całkowitej pojemności serwera. Port USB wykorzystywany jest także do podłączenia drukarki lub wykonywania kopii zapasowej z serwera na zewnętrzny dysk USB. TS-110 posiada także złącze e-SATA.

Urządzenie może pełnić funkcję serwera UPnP/DLNA (z oprogramowaniem TwonkyMedia), współpracując z gamą kompatybilnego sprzętu audio-wideo. Po zainstalowaniu aplikacji DLNA/ UPnP na telefonie iPhone lub odtwarzaczu iPod Touch, z urządzeń tych, poprzez sieć domową, można uzyskać dostęp do multimediów zmagazynowanych na dysku sieciowym QNAP TS-110.

Dodatkowo do zestawu dołączone jest oprogramowanie QGet, które po instalacji na komputerze umożliwia zarządzaniem wbudowaną w serwer stacją pobierania plików z sieci P2P. Obsługuje ona takie protokoły, jak Bit Torrent/FTP/ HTTP. Dysk sieciowy QNAP TS-110 może być wykorzystywany także jako magazyn przechowujący kopię zapasową danych z komputerów podłączonych do sieci LAN, a oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych jest w zestawie z serwerem.

Urządzenie posiada standardowo zainstalowany interfejs zarządzający V3, bazujący na interfejsie AJAX i gwarantujący łatwą obsługę oraz kompatybilność z popularnymi przeglądarkami.

QNAP TS-110 jest już dostępny w Polsce. Cena brutto urządzenia wynosi 830 PLN.

Przeczytaj także: Dysk sieciowy QNAP TS-410U Dysk sieciowy QNAP TS-410U

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Nowy projektor BenQ MP575

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: