eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dysk sieciowy QNAP TS-210

Dysk sieciowy QNAP TS-210

2009-10-15 03:23

Dysk sieciowy QNAP TS-210

© fot. mat. prasowe

QNAP wraz z oficjalnym dystrybutorem, firmą EPA Systemy wprowadziły na polski rynek nowy dysk sieciowy QNAP TS-210. Urządzenie kierowane jest do klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Model TS-210 obsługuje dwa dyski SATA 3,5, każdy o maksymalnej pojemność do 2TB, co w sumie umożliwia przechowywanie maks. 4TB danych.

Przeczytaj także: Dysk sieciowy QNAP TS-110

fot. mat. prasowe

Procesor Marvell 800MHz oraz 256MB pamięci DDRII zapewniają dobre osiągi serwera przy jednoczesnym małym poborze energii. Użytkownicy zainteresowani większym bezpieczeństwem przechowywanych plików mogą w TS-210 stworzyć tryb RAID 1, który sprawia, że jeden z zainstalowanych dysków staje się kopią drugiego. Dane zapisywane są wówczas równolegle na dwóch dyskach i w razie awarii jednego z nich, pliki znajdujące się drugim są bezpieczne.

Dysk sieciowy TS-210 obsługuje również usługę Target iSCSI oraz został wyposażony w port Gigabit. Na obudowie TS-210 znajdują się 3 złącza USB (jedno z przodu, dwa na tylnej ściance), które umożliwiają podłączenie zewnętrznych dysków USB, gdy zaistnieje potrzeba zwiększenia całkowitej pojemności serwera. Port USB wykorzystywany jest także do podłączenia drukarki lub wykonywania kopii zapasowej z serwera na zewnętrzny dysk USB.

Urządzenie współpracuje z różnymi systemami operacyjnymi (Windows, Macintosh, Linux i Unix), a także posiada wsparcie protokołu UPnP/ DLNA, dzięki temu model TS-210 jest propozycją dla użytkowników domowych lub firm segmentu SOHO.

Urządzenie posiada wbudowany serwer mediów Twonky Media, który jest kompatybilny z większością odtwarzaczy multimedialnych wspierających DLNA, w tym konsolami do gier (Sony PS3 i Microsoft Xbox 360). Po zainstalowaniu aplikacji DLNA/ UPnP na telefonie iPhone lub odtwarzaczu iPod Touch, z urządzeń tych, poprzez sieć domową, można uzyskać dostęp do multimediów zmagazynowanych na dysku sieciowym QNAP TS-210. Dodatkowo, do zestawu dołączone jest oprogramowanie QGet, które po instalacji na komputerze umożliwia zarządzanie wbudowaną w serwer stacją pobierania plików z sieci P2P. Obsługuje ona takie protokoły, jak Bit Torrent/ FTP/ HTTP.

QNAP TS-210 może być wykorzystywany także jako magazyn przechowujący kopię zapasową danych z komputerów podłączonych do sieci LAN, a oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych jest w zestawie z serwerem.

Usługa Network Discovery została wzbogacona o funkcję Bonjour, która oferuje dostęp do usług HTTP, FTP, SAMBA, AFP i SSH bez dodatkowej konfiguracji. Wśród innych funkcji znajduje się wsparcie dla protokołu UPnP, system plików EXT4 z obsługą wolumenów o bardzo dużych rozmiarach, obsługa protokołu SNMP oraz wparcie dla map bitowych w celu przyspieszenia odbudowy wolumenu RAID po awarii lub wymianie/dodaniu nowych dysków. Panel zarządzający w wersji V3 bazuje na interfejsie AJAX, który pozwala na łatwą obsługę i jest kompatybilny z popularnymi przeglądarkami.

QNAP posiada następującą ofertę dysków sieciowych NAS: 1, 2, 4, 5, 6, i 8-dyskowe w obudowie tower oraz modele w obudowie typu rack.

W swoich produktach QNAP oferuje funkcję hot-swap i takie usługi, jak iSCSI, podwójny port Gigabit, który można skonfigurować jako fail over, load-balancing i mulit-IP (w dyskach sieciowych opartych na platformie Intel). Dyski sieciowe NAS QNAP zapewnią funkcję prostego hostingu, obsługują RAID 0, 1, 5, 6, i 5+ hot spare, potrafią pobierać pliki, udostępniać drukarki, wykonywać kopię danych przez sieć, nagrywać obraz z kamer IP i wiele więcej. Są w pełni kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows, Macintosh, Linux i Unix. Oferowane przez urządzenia QNAP wydajne zarządzanie energią sprawia, że są bardziej przyjazne dla środowiska.

Cena urządzenia wynosi 999 PLN netto.

Przeczytaj także: Dysk sieciowy QNAP TS-410 Dysk sieciowy QNAP TS-410

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: