eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Projektor SANYO PLC-XU106

Projektor SANYO PLC-XU106

2009-10-15 00:12

Projektor SANYO PLC-XU106

© fot. mat. prasowe

Firma SANYO zaprezentowała projektor XGA - PLC-XU106 o jasności 4500 ANSI lumenów i wadze 3,4 kg, przeznaczony dla sektora biznesowego i edukacji. Model PLC-XU106 przystosowany jest do użytku w salach konferencyjnych, placówkach oświatowych, w tym uczelniach wyższych i innych miejscach, gdzie poza wysoką jasnością projektora ważna jest mobilność.

Przeczytaj także: Projektory SANYO PLC-XM150L i PLC-XM100L

fot. mat. prasowe

Urządzenie wyposażone jest w funkcję "Corner Keystone Correction". Umożliwia ona projekcję bez zniekształcenia geometrii obrazu, nawet przy skośnym ustawieniu projektora względem płaszczyzny ekranu. Efekt trapezowy można zniwelować za pomocą pilota lub przycisków na obudowie urządzenia. W przeciwieństwie do tradycyjnego sposobu działania funkcji keystone, model PLC-XU106 oferuje możliwość korygowania zniekształcenia trapezowego zarówno w pionie jak i w poziomie.

Funkcja „Easy Setup” została opracowana w celu obsługi projektora przez osoby nie posiadające doświadczenia w pracy z takim sprzętem. Funkcja wykonuje automatyczną korektę efektu trapezowego. Samoczynnie wykrywa źródło sygnału i ustawia kilka innych parametrów roboczych, w razie potrzeby wyświetlając na ekranie wskazówki na temat ich konfiguracji.

Zastosowany w urządzeniu panel LCD, o rozdzielczości własnej XGA (1024 x 768 piksele) i maksymalnej U-XGA (1600 x 1200), wytwarza ostry i realistyczny obraz o kontraście 1000:1. Szerokokątny obiektyw, wyposażony w zoom optyczny 1,6x, pozwala uzyskać współczynnik projekcji 1,15–1,85:1, tym samym może pracować w niewielkiej odległości od ekranu. Projektor posiada możliwość projekcji na tablicy szkolnej. W praktyce oznacza to, że jako ekranu można używać powierzchni o różnych kolorach, które projektor odpowiednio kompensuje w widmie projekcyjnym.

Model PLC-XU106 posiada gniazdo sieciowe RJ45. Pozwala ono podłączyć projektor do przewodowej lub bezprzewodowej sieci komputerowej i sterować nim za pomocą komputera, działającego pod dowolnym z najczęściej spotykanych, systemów operacyjnych.

Funkcja natychmiastowego włączania i wyłączania skraca czas między podłączeniem urządzenia do zasilania i rozpoczęciem projekcji. Kod PIN i funkcja blokady klawiatury chronią produkt przed kradzieżą lub użyciem przez osoby nieupoważnione.

Na polski rynek projektor trafi w listopadzie br. w sugerowanej cenie detalicznej 7.499 zł z VAT. Gwarancja trzy lata (w tym na lampę do 2.000h).

Przeczytaj także: Projektor SANYO PLC-XU3001 Projektor SANYO PLC-XU3001

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Dysk sieciowy QNAP TS-210

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: