eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Projektory SANYO PLC-XM150L i PLC-XM100L

Projektory SANYO PLC-XM150L i PLC-XM100L

2009-11-25 00:50

Projektory SANYO PLC-XM150L i PLC-XM100L

© fot. mat. prasowe

Firma SANYO rozszerza ofertę projektorów dla Biznesu i Edukacji. Nowe modele PLC-XM150L i PLC-XM100L posiadają jasność - odpowiednio - 6000 i 5000 ANSI lumenów oraz rozdzielczość XGA (1024x768 pikseli).

Przeczytaj także: Projektor SANYO PLC-XU106

fot. mat. prasowe

Model PLC-XM150L dobrze spisuje się w trudnych warunkach oświetleniowych. Zastosowane w obu projektorach panele LCD pozwalają na długą i bezproblemową eksploatację. Oba modele charakteryzuje uproszczona obsługa techniczna, między innymi dzięki systemowi automatycznej wymiany filtrów oraz prostej procedurze wymiany lampy i obiektywu.

Naturalne kolory i wierne odwzorowanie szczegółów

Połączenie wysokiego kontrastu 1.000:1 z rozdzielczością XGA pozwala uzyskać obraz naturalny kolorystycznie. Użyte panele LCD pochłaniają niewiele wytwarzanego przez lampę promieniowania UV, co zwiększa ich trwałość. Mechaniczna przysłona umożliwia całkowite zablokowanie strumienia światła wychodzącego z obiektywu, chroniąc wzrok prelegenta. Funkcja ta jest ważna jeśli projektory wykorzystywane są do tworzenia cyfrowej scenografii. Wbudowany głośnik o mocy 7 W sprawia, że urządzenia nadają się do prezentacji multimedialnych.

Eksploatacja: automatyczna wymiana filtrów i funkcje sieciowe

Opracowany przez SANYO system AMF (Active Maintenance Filter) zapobiega gromadzeniu się kurzu w filtrze, zapewniając tym samym optymalną wydajność chłodzenia lamp. Wbudowany czujnik samoczynnie sygnalizuje potrzebę wymiany wkładu filtra powietrza. Kolejny z dziesięciu odcinków filtra jest wówczas automatycznie pobierany ze specjalnej kasety z filtrem; proces ten nie wymaga żadnej dodatkowej osobistej interwencji użytkownika. Jedna taka kaseta z filtrami starcza projektorowi na 10 tys. godzin bezobsługowej pracy.

Możliwość kontroli projektorów poprzez sieć komputerową pozwala zdalnie monitorować ich działanie. Specjalne oprogramowanie powiadamia administratora przez e-mail o wszelkich zakłóceniach ich pracy, takich, jak zbyt wysoka temperatura lub przerwy w dostępności sygnału wejściowego.

Gwarancja optymalnej jakości projekcji

Oba modele dostosowują się do warunków panujących w miejscu ich użycia. System korekty poziomych i pionowych zniekształceń trapezowych oraz funkcja Power Zoom/Focus ułatwiają optymalizację geometrii obrazu. Za pomocą funkcji Corner Keystone Correction, projektory można ustawiać ukośnie względem płaszczyzny ekranu, bez wpływu na równoległość boków obrazu. Dodatkowa funkcja przesuwania obiektywu (lens-shift) dzięki elektrycznym silniczkom, dostępna jest z pilota. Funkcje korygujące są dostępne zarówno za pomocą przycisków na panelu sterowania, jak i z pilota.

Opcjonalnie, dostępnych jest pięć różnych, wymiennych obiektywów, które instaluje się dzięki bagnetowemu złączu. Dzięki nim i wspomnianym funkcjom korekty geometrii obrazu, użytkownik ma dużą swobodę w ustawieniu projektora w najbardziej odpowiadającym mu miejscu, w różnej odległości od ekranu.

Funkcja Direct Power On/Off umożliwia włączenie/wyłączenie projektora, skracając czas rozpoczęcia prezentacji do pojedynczych sekund.

Po zainstalowaniu, projektor można zabezpieczyć przed kradzieżą i użyciem przez osoby nieupoważnione za pomocą kodu PIN i linki antykradzieżowej.

Na polski rynek projektory trafią w grudniu br. w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio 11.500 zł z VAT – model PLC-XM100L i 16.000 zł z VAT – model PLC-XM150L.

Gwarancja: trzy lata na projektor i 1 rok (max 1.000h) na lampę.

Przeczytaj także: Projektor SANYO PLC-XU3001 Projektor SANYO PLC-XU3001

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: